RTX 3060 sistemin parçaları birbirine uyumlu mu?

Yigit1515

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar diziyorum özelliklerini yazıyorum. Sizce eksiği var mı? Varsa şunu almalısın diye söyleyin yardımcı olun.
Ekran kartı: MSI RTX 3060.
İşlemci: Intel Core i7.
Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
Sıvı sogutucu: MSI MAG CoreLiquid B240 ARGB 240 mm (ya da Cooler Master liqiud) hangi sogutucuyu alıyim sizce.
RAM: Fury Beast 64 GB.
Power Supply: Cooler Master Elite V3 600W (ya da MSI mpga850G PCI-E5 850W) hangi sogutucuyu alıyim sizce.
Hard disk: MSI Spatium 1TB RAM (bu RAM'den 2tane mi almam lazım C disk ve D diski için)
Kasa: Adata XPG starker Air starkerair (kasaya GTX 3060 artı olarak işlemci anakart sogutucu RAM Power Supply falan sıgar mı arkadaşlar)

Arkadaşlar, parantez içindeki sorularımı yanıtlarsanız ve setupumda düşük olan ve ekran kartına zarar verecek işlemciye falan zarar verecek bir şey var mı onu da yazarsanız iyi olur.

İşlemci kaçıncı nesil?

1-3060 Ekran kartı 8 GB Olan model ise almayınız. Günümüzde ucu ucuna yetiyor, ileride yetmeyecektir.
2-İşlemci i7 De bunun devamı yok mu hangi model bu?
3-Sıvı soğutucu gereksiz masraf duruyor.
4-64 GB RAM nedir hocam? 32 GB RAM yap yeter.
5-Hard disk bölümünde M2. SSD modeli yazıyor Onu düzeltiniz. Ayrıyeten RAM değil.

Sistem açıkçası berbat gözüküyor çok fazla gereksizlik var bütçe söyle sana en iyi sistemi toplayalım.

Anakart B450M demişsin işlemciye i7, ikisi farklı platformlar biri AMD diğeri Intel.

Merhaba arkadaşlar. Bilgisayar diziyorum özelliklerini yazıyorum. Sizce eksiği var mı? Varsa şunu almalısın diye söyleyin yardımcı olun.
Ekran kartı: MSI RTX 3060.
İşlemci: Intel Core i7.
Anakart: MSI B450M-A Pro Max.
Sıvı sogutucu: MSI MAG CoreLiquid B240 ARGB 240 mm (ya da Cooler Master liqiud) hangi sogutucuyu alıyim sizce.
RAM: Fury Beast 64 GB.
Power Supply: Cooler Master Elite V3 600W (ya da MSI mpga850G PCI-E5 850W) hangi sogutucuyu alıyim sizce.
Hard disk: MSI Spatium 1TB RAM (bu RAM'den 2tane mi almam lazım C disk ve D diski için)
Kasa: Adata XPG starker Air starkerair (kasaya GTX 3060 artı olarak işlemci anakart sogutucu RAM Power Supply falan sıgar mı arkadaşlar)

Arkadaşlar, parantez içindeki sorularımı yanıtlarsanız ve setupumda düşük olan ve ekran kartına zarar verecek işlemciye falan zarar verecek bir şey var mı onu da yazarsanız iyi olur.

Anakart uyumsuz ve işlemci kaçıncı nesil? RAM'ler 64 fazla 32 ya da 16 yetecektir. Hard disk yerine M.2 SSD alın bütçe söyleyin daha iyisini önerelim.

@Yigit1515 konuya dönüş yapın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı