RTX 3060 Ti düşük oyun performansı

Sonmohicann

Hectopat
Herkese iyi forumlar dilerim. Ryzen 7 3700X RX 580 sistemim vardı. Bugün ekran kartımı Zotac RTX 3060 Ti olarak güncelledim ama FPS değerleri istediğim kadar çok yükselmedi.

1080P kullanıyorum. Apex Legends'da FPS değerlerim 130'a kadar düşüyor. 200-250 aralığında bazen dolaşıyor ama 2080 Super neredeyse hep 250-300 bandında oynatıyor Apex'i.

AC Odyssey Benchmark'ı yaptım, SS'ini ekleyeceğim. Benchmark'ı yaparken GPU kullanımı %65'i geçmedi hiç. Sistemimde bir yerde bir sorun var. yardımcı olursanız sevinirim.

3060 Ti Zotac Twin Edge OC.
Ryzen 3700X.
800W Thermaltake PSU.
16 GB 3000 MHz Corsair RAM.
B450 Tomahawk Max anakart.

Not: DDU ile eski ekran kartı driverini kaldırdım montajı yaptım sonra yeni ekran kartı driverini kurdum.
Ekran görüntüsünü anında paylaş . görsel eklemiştim ama çalışmıyorsa burayada ekledim

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    680,2 KB · Görüntüleme: 170
Son düzenleme:
Eki günceller misiniz? Link bozuk.

Sorununuz driver kaynaklı olabilir, en güncel driverları kurduğunuzdan emin olun.

Hocam 1080P'de normal bunlar. 2K dener misin?

RX580 kartını çıkarmadan önce tüm sürücülerini sildin mi? Çözünürlüğü de arttır. Upscale varsa 4k bile çıkabilirsin.

Hocam Ayarlar'dan Çözünürlük Ölçeği'ni %100'den arttırın. Resolution Scale olarak da geçer. DDU ile sürücüyü kaldırıp yeni sürücü kur. 2K monitörde oyun oynamayı dene.

1-2 gün önce yeni sürücü geldi. Güncelleyin ya da sıfırdan temiz bir kurulum yapın.

Saçmalıkta burada tam beslediği kartta daha yüksek FPS alıyor ama ondan güçlü kartta öncekinden daha düşük alıyor bunu anlamıyorum.
Böyle olması zaten normal değil mi, kendimden örnek verecek olursam FX6100 işlemcim GT420 ile darboğaz yapmazken RX570 ile yapıyor.

Saçmalıkta burada tam beslediği kartta daha yüksek FPS alıyor ama ondan güçlü kartta öncekinden daha düşük alıyor bunu anlamıyorum.

Darboğaz.
2K denersen GPU kullanımı yükselir ve monitörün kaç HZ ise bence direk o değere sabitle sırf 200 FPS görmek için oynamana gerek yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…