RTX 3060 Ti için Ryzen 5 3600 yeterli mi?

i5 10400f ve 3060 ti sistem topladım 1080p ve 2k darboğaz yapmadan oynuyorum işlemci kullanımım %50 civarında 3060 ti ise %98 civarinda

Herkes demiş ki o ekran kartına 2K olur 1080P'yi hak etmiyor, arkadaşlar bende 2070 var ve ben yüksek FPS için 4:3'de oynuyorum. Ben profesyonel CS oynuyorum. Belki bu arkadaşta böyle yapacak. Ben hiçbir zaman goruntuye onem vermedim. Ne kadar yuksek FPS o kadar iyi. O yuzden "o ekran kartına 1080P kullanmak ayıp" gibi saçma sapan yorumlar yapmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ramlar çift kanal ise o işlemci 1080p de darboğaz yapsa bile sizi üzmez yüzde 10 luk fps kayıpları yaşamak yeni bir işlemci almak için bir gerekçe sayılmaz bence. Ayrıca bütçe varsa almışken sistemi baştan yenilesen bile o sisteme takabileceğin güzel bir ekran kartın olmuş olur. Ben bu konuda i3 9100f kullanan birine bile illa almak istiyorsan bu kartı o zaman al diyorum fps kaybı yüzde 40 olsa bile istediği oyunu takılmadan yeni sistem kurana dek oynayabilir. Yeterki ramlar çift kanal olsun ssd tavsiyemdir ama hdd kullanıyorsa da en az 7200 rpm ve sağlam olsun. Kimisinin okuma yazma hızı denilene yaklaşmıyor bile çünkü.

İnsanların kafa yapılarını çözmek ilginç, adamlar oyunlardan keyif almak için değil de karta para verdim %100 kullanılsın mantığı ile sistem topluyor.

Bu ikili ile 1080p'de çok iyi FPS değerlerine ulaşır ve RTX'den de faydalanırsın, 2K şart değil.

Evet bazı oyunlarda GPU kullanımı düşebilir ama drop olmadıktan sonra ne önemi var ki? Yine de her koşulda 2K'da alacağın FPS'den fazlasını alacaksın.

Her yeni seride o kart 1080p kartı değilciler oluyor, 1070 aldığım zaman o kartı 1080p'de kullanmak çok gereksiz diyenler vardı.

İnsanlar darboğaz kelimesine aşırı odaklı, 1 sene sonraki oyunlarda darboğaz azalacak grafikler arttığı için. Darboğaz sistemi bozacak dökecek bir sorun gibi algılanıyor. 240Hz 1080p monitörüm ve ayni konuşulan sisteme sahibim, 2K ya sürekli ekran karti yetiştirmek ve 60 FPS oynayabilmek için sürekli butcemi zorlamak zorunda kalacağıma keyfime bakıyorum gayet tatminkar şekilde, hem de 27 inc monitörüm. Bazı şeylere fazla takıldığımizi düşünüyorum.

İnsanlar darboğaz kelimesine aşırı odaklı, 1 sene sonraki oyunlarda darboğaz azalacak grafikler arttığı için. Darboğaz sistemi bozacak dökecek bir sorun gibi algılanıyor. 240Hz 1080p monitörüm ve ayni konuşulan sisteme sahibim, 2K ya sürekli ekran karti yetiştirmek ve 60 FPS oynayabilmek için sürekli butcemi zorlamak zorunda kalacağıma keyfime bakıyorum gayet tatminkar şekilde, hem de 27 inc monitörüm. Bazı şeylere fazla takıldığımizi düşünüyorum.

27 İNÇ büyük mü sizce hocam FPS için?
Bende de var AOC 165Hz ama sanki daha kötü oynuyorum gibi hissediyorum oyunda sona kaldığımda garipsiyorum çok büyük olduğundan mı artık bilmiyorum da odağım bozuluyor.

Bence cok güzel 24 inc vardi bende sistemim dandik görünüyordu gözüme, kasa ekrandan daha büyük ve yüksekti. Bence 27 inc mükemmel ben yarış ve Tomb Raider tarzı oyunları da çok oynuyorum FPS de başarı takıntım yok CS:GO açarım silah yarısında milleti bıçaklar geçerim o kadar 😂bir de GTA da vs yaparım milletle. Ben çok memnum zevk meselesi.

Geri
Yukarı