RTX 3060 Ti sistem için parça önerisi

Az önce AMD 5 5600G öneren birisi vardı fakat mesajı silinmiş bende o işlemci için hangi soğutucu uygun olur diye soracaktım o mesajla bu mesajı karıştırdığım için sizi etiketledim kusura bakmayın.

Bilgisayarı sıfırdan topluyorum şimdilik kafamda tam bir şey yok o yüzden direkt toplama konusu açmadım yani işlemcide belli değil aslında.

Ustam şey yapmanı öneririm İtopya'ya gir oradan işlemciyi seç ve ona uygun sıvı soğutmalara bakabilirsin ama İtopya'dan alma fiyatları biraz kazık bakmak isterseniz ince hesap uygun geliyor.

İşlemci yanı sıra hangi işlemci soğutucusu ve hangi güç kaynağını kullanmalıyım?

5600X veya 12400F veya 13.nesil i5 alabilirsin. Sıvı soğutucu yerine kule soğutucu al. Önerim Dark Freezer X129. Güç ünitesi 850 Gold sertifikalı bir tercihte bulunun derim uzun vade içerisinde kullanmak için.

İşlemci yanı sıra hangi işlemci soğutucusu ve hangi güç kaynağını kullanmalıyım?

Bilgisayar özellikleri ve bütçe nedir?

Peki AMD 5 5600G sizce uyar mı bu ekran kartıyla bunu yazan arkadaş mesajını silmiş çünkü bende emin olamadımda.

5600G'ye ekstra soğutucuya gerek yok ki. İlla soğutucu istiyorsanız da sıvı soğutucuya gerek yok. Sizin toplayacağınız sistem ve bütçeniz nedir?

Bilgisayar özellikleri ve bütçe nedir?

5600G'ye ekstra soğutucuya gerek yok ki. İlla soğutucu istiyorsanız da sıvı soğutucuya gerek yok. Sizin toplayacağınız sistem ve bütçeniz nedir?

Şimdilik aklımda tam bir şeyler yok bir süre sonra bazı şartlar bulunduracak bir sistem toplama konusu açacağım. Bu arada cevap veren herkese teşekkürler.

Geri
Yukarı