RTX 3060 Ti sistemde Fortnite düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

yusuf34123

Picopat
Daha fazla  
RAM
Corsair 8gb cl16 3000mhz
SSD veya HDD modeli
500gb ssd 1tb hdd
Ekran kartı
Rtx 3060ti
Anakart
B450m-a pro max
İşlemci
R5 2600 six--core
Oyun geç açılıyor ve kasıyordu SSD aldım artık hızlı açılıyor ama FPS düşmesi ve kasma sorunu yaşıyorum. RAM ya da işlemci diye düşünüyorum ama daha Windows'u SSD'ye kurmadım. Sadece oyun SSD'ye kurulu. Flaşım yok nasıl kurulacağını bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun geç açılıyor ve kasıyordu SSD aldım artık hızlı açılıyor ama FPS düşmesi ve kasma sorunu yaşıyorum. RAM ya da işlemci diye düşünüyorum ama daha Windows'u SSD'ye kurmadım. Sadece oyun SSD'ye kurulu. Flaşım yok nasıl kurulacağını bilmiyorum.

Kankam RAM az geliyor öyle bir oyuna hem de oyunun optimizasyon sıkıntısı var ağır bir biçimde.

O işlemci ekran kartına dehşet derecede darboğaz yaşatır. Aynı zamanda yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi 8 GB RAM günümüzde oyun için çok yetersiz. Düşük FPS ve droplar kaçınılmaz olacaktır.

Windows'un hddye kurulu olması da etkileyebilir ve tek slot 8GB ramden 8x2 rame geçiş yapınca muhtemelen yaşamazsınız bu sorunu bir daha.

Işlemcin ekran kartına göre çok düşük önce rami hallet (çünkü ucuz upgrade sonra kesin işlemciyi halletmen gerekiyor) darboğazın var. Şuan ekran kartını RTX 2060 gücünde kullanıyorsun ortalama

Geri
Yukarı