RTX 3060 Ti sistemde oyunlarda crash ve mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

lacaseandcola

Hectopat
RAM
Corsair 32GB(2x16) Vengeance Lpx 3600mhz CL18 DDR4 RAM (CMK32GX4M2Z3600C18)
SSD veya HDD modeli
WD 480GB Green SN350 NVMe Okuma 2400MB-Yazma 1650M
Ekran kartı
MSI GeForce RTX 3060 Ti Gaming Z Trio 8G LHR 8GB G
Anakart
MSI B550M-A PRO 4600mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart
İşlemci
AMD Ryzen 7 3700X 3.60 Ghz 8 Çekirdek 36MB AM4 7nm
Bilgisayarda (desktop) oyun oynarken belirli olmayan bir süre sonunda oyun crash yiyor ve masaüstüne dönüyor ya da mavi ekran hatası veriyor. Genelde masaüstüne atsa da bu kez mavi ekran verdiği için bu konuyu açma gereksinimi duydum. Yardımcı olmaya çalışanlara şimdiden teşekkür ederim.

Memtest86 ile yaptığım test sonucunda herhangi bir sorun çıkmadı.

DMP: MediaFire

Daha öncesinde yapılan işlemler (bu işlemler hem Windows 10 hem de Windows 11'in en güncel sürümlerinde yapılmıştır ve sonuç değişmemiştir):
- Format.
- Driver geçmiş ve güncel sürümler ile deneme.
- Memtest.

Oyunlar:
-R6 six.
-RDR2

Ek sistem özellikleri:
  • MSI 650W MAG A650bn 80+ Bronze güç kaynağı.
  • MSI MAG Forge 100R tempered glass RGB USB 3.2 ATX mid Tower kasa.
  • Cooler Master Masterliquid ML120l V2 RGB 120 mm Intel-AMD uyumlu sıvı soğutucu.
Güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağıdaki sitedeki yükleme adımlarını uygulayarak indirin ve kurun.

Corsair Yazılımlarını kaldırın.

Rehberdeki adımları uygulayın.

BIOS'u güncelleyin.

Aşağıdaki sitedeki yükleme adımlarını uygulayarak indirin ve kurun.

Corsair Yazılımlarını kaldırın.

Rehberdeki adımları uygulayın.

BIOS'u güncelleyin.
İşlemcim ryzen intel chipset driver neden güncellemem gerek onu pek anlayamadım. Yazıya eklemeyi unutmuşum bios en güncel durumunda ama DISM i yapacağım şimdi

Bende de RTX 3060 Ti var ve aynı sorunu yaşıyorum. Acaba son sürücü ile alakalı bir sıkıntı mı? Dying Light ve War Thunder oyunlarında (War Thunder'ı bayağıdır oynuyorum, normalde sıkıntı yoktu) ya oyun aniden bir şey demeden kapanıyor, ya da bilgisayar kapanıp açılıyor. Bazen mavi ekran verdiği de oldu. Ben de Windows 11 kullanıyordum, 10'a geçtim ancak sorun çözülmedi. 1660 Ti kullanan bir arkadaşla oynuyoruz, onda hiç sıkıntı yok.

Güvenilirlik geçmişini görüntüle yazıp uygulamalar hata verdiyse onları atar mısın?

Bende de RTX 3060 Ti var ve aynı sorunu yaşıyorum. Acaba son sürücü ile alakalı bir sıkıntı mı? Dying Light ve War Thunder oyunlarında (War Thunder'ı bayağıdır oynuyorum, normalde sıkıntı yoktu) ya oyun aniden bir şey demeden kapanıyor, ya da bilgisayar kapanıp açılıyor. Bazen mavi ekran verdiği de oldu. Ben de Windows 11 kullanıyordum, 10'a geçtim ancak sorun çözülmedi. 1660 Ti kullanan bir arkadaşla oynuyoruz, onda hiç sıkıntı yok.

Güvenilirlik geçmişini görüntüle yazıp uygulamalar hata verdiyse onları atar mısın?
Dün bayağı bir benchmark testi yapıldı ve detaylı incelemede işlemci voltajının 1.42 seviyesine çıktıktığı gözlemlendi. Açıkcası bilgisayarımda herşey olması gerektiği gibi çalışıyor ama oyun açınca kapanıyor çok komik
Artık 30-45 dk içerisinde kesin crash yiyor oyun henüz bir çözüm bulamadım

Son düzenleme:
Dün bayağı bir benchmark testi yapıldı ve detaylı incelemede işlemci voltajının 1.42 seviyesine çıktıktığı gözlemlendi. Açıkcası bilgisayarımda herşey olması gerektiği gibi çalışıyor ama oyun açınca kapanıyor çok komik
Artık 30-45 dk içerisinde kesin crash yiyor oyun henüz bir çözüm bulamadım
Valla benim sorunum Windows 10 ile çözüldü gibi.
Sorunun donanımsal olabilir. Anakart pek yakışmamış sisteme zaten.

Geri
Yukarı