RTX 3060 Ti sisteme GP650 PSU yetersiz mi kalıyor?

HakimBey

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8x2 GB 3600 MHz CL 16 RAM
İşlemci
R5 5600X
Death Stranding indirdim bugün. Oynarken ekran kartı kapandı, sistemde ondan yaklaşık 10 saniye sonra kapandı. Hayır olsun dedim. Ancak sistemim bu oyuna ancak 10dk dayanabiliyor sonra RTX3060 Ti'ım kapanıyor( 20'ye yakın kez denedim). Önce ekran kartından olduğunu sandım OC'yi falan kaldırdım. Bir şey değişmedi. Her türlü şeyi denedim yabancı forumlara baktım ama olmadı. Ekran kartını stres testine sokunca bir iki defa kapandı ama çok teste soktum yaklaşık 8 dk ve çoğunda başarılı oldu. Bir iki kez kapanıp bir iki kez kapanmayınca dedim acaba sorun PSU mu? OCCT'yi indirdim, stability test sekmesinden Power'ı seçip Auto deyip testi başlatmamla beraber PSU'dan gelen tık sesiyle birlikte ekran kartı kapandı ama sistem gene çalışıyordu. Bir şey olmasın diye sistemi kapadım. Sonra sanırsam statik elektrik oldu onu halletmem gerekti. PSU Aigo GP650 650W 80Plus bronz sertifikalı bir PSU. Ryzen 5 5600X ve RTX3060 Ti var. PSU çok mu dandik? Son zamanlarda kena oyununu açarken de oyun zaman zaman çöküyordu. Belki güncel sürücüler veya Windows sürümü sıkıntılıdır diye düşündüm ama değil gibi. Kafayı yemek üzereyim 5 6 saattir bununla uğraşıyorum. Normalde 650 watt yetiyor olması lazım ama PSU'um karşılamıyor olabilir. PSU test sonucunu da ekran kartı gittiğinden dolayısıyla da görüntü gittiğinden görüntüleyemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı