RTX 3060 Ti Sıvı teması ileride problem yaratır mı?

Onurily

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16 gb
SSD veya HDD modeli
Samsung 250 gb
Ekran kartı
Rtx 3060 ti Gigabyte
Anakart
Asua tug b450m pro 2
İşlemci
Amd ryzen 3 3300x
İyi sosyaller, 2 gün önce NZXT kasamın tavan fanının olduğu ızgaradan aşağı bir miktar tuzlu su gitti. Kasadaki her parçayı temizledim kuruladım sonra açtım. Açılmıştı yani, en fazla 1 şırınga su gitmiştir çok gitmedi.

Bugün tekrar denediğimde tüm parçalar çalışırken ekran kartına elektrik gelmesine rağmen görüntü gelmedi, 2. bir kart taktığımda görüntü geldi.

Neyse asıl ekran kartımı tekrar taktım 4-5 kez denediğimde yine görüntü gelmedi ,sonradan görüntü geldi şu an FurMark testi bile yapıyorum hiçbir sorun gözükmüyor. Ama bu ara sıra açmama sorunu daha da devam eder mi merak ediyorum. Ekran kartının içini açıp temizlemeye kalksam mı? Yoksa başka bir çözümü var mıdır? Kartın 2 yıl daha garantisi var ama vidalarının üstündeki garanti bandını sökersem gider diye tereddütteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı duruş şekli itibariyle içine sıvı kaçmış olması muhtemel. Ama şimdi açmak da garanti kapsamından çıkaracaktır. Vidaların üstünde yapışkanlı etiketler var. Garanti sorun etmiyorsanız açılabilir.

Ya da FurMark'ta biraz bekletip suyun buharlaşmasını bekleyin😁

Ekran kartı duruş şekli itibarıyla içine sıvı kaçmış olması muhtemel. Ama şimdi açmak da garanti kapsamından çıkaracaktır. Vidaların üstünde yapışkanlı etiketler var. Garanti sorun etmiyorsanız açılabilir.

Ya da FurMark'ta biraz bekletip suyun buharlaşmasını bekleyin😁

Ekran kartının üst kısmı Full metal zırh sağ tarafında boşluk var oranın aşağısında da devre kartı yok sadece fan var içine kaçtığını düşünmemiştim ama biraz da olsa kaçmış ki böyle bokluk çıkarıyor 🥲

Dün yaklaşık 1 saat stress testi yaptırdım buharlaşsın diye ama işe yaramadı 😄

Geri
Yukarı