RTX 3060 Ti ve Ryzen 5 2600 darboğaz

Elvadeyn

Decapat
Bir sorum var elimde Ryzen 5 2600 var 3060 Ti almak istiyorum ve darboğaz yapacağını biliyorum peki sorum şurada başlıyor ben genel olarak LoL oynuyorum çözünürlüğü 2K ya alıp FPS 90'a sabitlersem işlemcimin ekran kartına yetişememe gibi bir sorunu kalmaz diye düşündüm mantık doğru bir mantıkmı çalışır mı bu mantık?
Eğer bu şekilde darboğaz yaşamazsam 3060 Ti alacağım daha sonra işlemciyi değiştireceğim zaten sadece geçici bir çözüm olarak kullanmak istiyorum.

Zaten LOL eski ve hafif bir oyun. 2K' da dahi darboğaz olacaktır diye düşünüyorum. FPS' i 90' a sabitlersen o zaman daha efsane bir darboğaz olacaktır. Mantık çalışmaz yani.

Darboğaz dediğimiz şey ekran kartının %100 performansını kullanamamak demektir. Geçici olarak kartın %30'unu kullanamasanda seni öldürmez.

Zaten LoL eski ve hafif bir oyun. 2K'da dahi darboğaz olacaktır diye düşünüyorum. FPS'i 90'a sabitlersen o zaman daha efsane bir darboğaz olacaktır. Mantık çalışmaz yani.

Hocam bilmediğim için soruyorum. Yanlış anlama benim bildiğim darboğaz işlemcinin FPS'de ekran kartına yetişmemesi durumudur. Eğer böyle ise 90'a sabitleyince yetişememe gibi bir durum kalmaması lazım hem ekran kartı hem işlemci 90 FPS'yi çok rahat verebilir çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS' i sabitlerseniz ekran kartı belirli bir güçte çalışacak, sabitlemezseniz tam performans çalışmak için çaba gösterecek. Daha fazla yük binecek ekran kartına ve darboğaz 90FPS' e nazaran azalacak.

Geri
Yukarı