RTX 3060 ve i5 12400F sistem ısınıyor

Abuderman

Femtopat
Daha fazla  
RTX 3060 ve i5 12400F'li bir PC' m var ama LoL oynarken iste FPS düşmesi oldu. Bir baktım sıcaklık 87 derece olmuş, arka fanlar sıcak üflüyordu ve ön fanlar soğuk. İşlemcide stok soğutucu var, nedeni nedir ve nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sıcaklığı alırken Görev Yöneticisi ekranını atabilir misiniz? Bu kadar olmaması lazım.

Stok soğutucu önemli bir etken. Ön fanlar soğuk üflüyordu demişsin, fanlar dışarı mı üflüyor içeri mi onu bir kontrol et. İçeri üflüyor olması gerekir.

ön fanlar zaten dışarıdan içeriye soğuk hava üflemeli. ön fanlar kasa dışına doğru üflüyorsa, söküp yönünü değiştirmen gerekir. stok işlemci fanı lol gibi bir oyunda önemli bir etken değil

ön fanlar zaten dış mekanda soğuk hava üflemeli. Ön fanlar kasa hedefi doğru üflüyorsa, söküp yönünü değiştirmesi gerekir. stok işlemci fanı lol gibi bir oyunun önemli bir faktör değil.
Fanlarım şu şekilde

Aynı dosyaların Yönetici Yöneticisi ekranını atabilir misiniz? Bu kadar olmaması lazım.

Anladım. Şu anda yapamam yarın yapabilirsem yapacağım.

@640788

Dosya Ekleri

• IMG_20231029_235720.jpg
    IMG_20231029_235720.jpg
    78,5 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_20231029_235744.jpg
    IMG_20231029_235744.jpg
    61,2 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Fanlarım şu şekilde

Anladım. Şu anda yapamam yarın yapabilirsem yapacağım.

@640788
buradan tam olarak anlamak mümkün değil. gönderdiğin görüntüye göre sağa doğru dönse içeriye üfler, sola doğru dönse dışarı üfler. sadece gözlem olarak söyleyebilirim ki fanlar ters gibi duruyor. kendi kasamdaki durumdan yola çıkarak ön fanlar ters gibi duruyor ama emin olamam. bunu sen kendin hissedebilirsin. ona göre söker ters çevirirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı