RTX 3060 ve R5 5600X ile kötü performans almak

smoon58

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. RTX 3060, Ryzen 5 5600X sistemim var. Çoğu ayarı yapmama rağmen iyi performans alamadığımı düşünüyorum. Yardımcı olur musunuz?

Hangi oyunda hangi ayarlarda ne kadar FPS alıyorsunuz?

Fortnite'de en düşük ayarlar monitörüm Hz'si 165 o yüzden kare hızı sınırını 165'e sabitliyorum fakat sabitlenmiyor, düşmeler yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi CS:GO'dan örnek vereyim:
(Sistemim profilimde var bakarsınız.)
Monitörüm 144Hz fakat ben oyun içinde fps'mi 400FPS sabitliyorum. Monitörüm 144Hz diye 144'e sabitlenmez Sen fps'ni yüksekte tut, monitöründen zaten 165Hz alırsın.

165 e sabitlememe rağmen sabit 165 alamıyorum ki zaten.

165 e sabitlememe rağmen sabit 165 alamıyorum ki zaten.
Alamazsın zaten. Misal ben fps_max 0 yaptığımda 800fps görüyorum.. fps_max 400 yaptığımda sabit kalması lazım gibi ama kalmaz

Sistem bilginizi çok detaylı vermemişsiniz ama darboğaz hesaplayıcıda sisteminiz için "NVIDIA GeForce RTX 3060, Grafik Kartı Yoğun Görevleri için 1920 × 1080 piksel ekran çözünürlüğünde AMD Ryzen 5 5600X için çok zayıf." uyarısı çıkıyor. Darboğaz hesaplayan internet siteleri üzerinden kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Belki sorununuz bu olabilir.

Driverlar güncel mi?
güncel.

rtx 3060
ryzen 5 5600x
asus prime b450m k II anakart
wd blue 500gb ssd
16 gb ram

Son düzenleme:
Öncelikle darboğaz var diyenlere kulak asmayın imkanı yok.

Fortnite özelinde, bu sorunu yaşayan tonlarca insan gördüm. İyi performans alımı şansa bağlı gibi duruyor.

Başka oyunlarda test edin, mesela Valorant, CS:GO gibi. Veya AAA bir oyunda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…