RTX 3060 Zotac ve Gigabyte arasındaki fark nedir?

Soğutma ve belki markaya göre değişen ufak tefek FPS'e etki bile etmeyecek MHz değeri. Bu arada o kartlar o kadar etmez.

Problemli değil de ne bileyim kötü bir kart. Vasat performans, vasat güç tüketimi, DLSS 3.0 gibi yeni teknolojileri desteklememe yani genel olarak RTX 3000 serisi kıytırık aslında 3060 özelinde değil. NVIDIA bu seriyi pek iyi yapamadı. İş konusunda hakkını vereyim ama, iyiler.

3060 gibi modele zaten 12500 TL falan daha neler.

Hocam bi hevesle hazir sistem aldim kendime ilk defa. Bu hafta sali gunu geldi. Kartim 3060 Eagle 12G. Rattling denilen sorun var. Ayrica fan hizlari kafasina gore degisiyor. Reddit gibi platformlarda inceleme yaptigimda cogu Gigabyte kartlarin problemli oldugunu gordum. Bu zamana kadar ben de Gigabyte kartlari oneriyordum. Artik kesinlikle onermeyecegim. Ailem de garanti konusunda sorun cikartiyor. Cikmazdayim yani, ne yapacagim bilmiyorum.

Hocam bir hevesle hazir sistem aldim kendime ilk defa. Bu hafta sali gunu geldi. Kartim 3060 eagle 12g. Rattling denilen sorun var. Ayrica fan hizlari kafasina gore degisiyor. Reddit gibi platformlarda inceleme yaptığımda cogu Gigabyte kartlarin problemli oldugunu gordum. Bu zamana kadar ben de Gigabyte kartlari oneriyordum. Artik kesinlikle onermeyecegim. Ailem de garanti konusunda sorun cikartiyor. Cikmazdayim yani, ne yapacagim bilmiyorum.

Garanti haricinde kartların fanlarınını Afterburner kullanarak mı ayarladınız?

Garanti haricinde kartların fanlarınını Afterburner kullanarak mı ayarladınız?
Kartin kendi orijinal fan ayarlari sikintili. Ayrica kart cok isiniyor orijinal fan ayarlarinda ETS2 oyununda bile 80 dereceleri rahatlikla gordum. Kasamin hava akisi da iyi bu arada. Kasam Thermaltake View 200 TG.

Garanti isine ailem bulasmak istemiyor. Sorunlu bir ailem var maalesef. Sistemi komple iade edecekler sanirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı