RTX 3060'tan 4060'a geçmeye değer mi?

Akira.exe

Picopat
Şu an bu ekran kartına sahibim;

RTX 3060 12 GB genelde işimi görüyor fakat RTX açmak isteyince FPS çok düşüyor.
40 serisi kartlarda frame generation olduğu için ayrıca fiyatı da 1K fazla olduğu için ona geçmek istiyorum sizce değer mi?

Bir de elimdeki kartı ne kadara satabilirim 5 ay kullandım sorunsuz hala 1.5 yıl garantisi var.

Son olarak 8 GB VRAM sorun yaratır mı ileride?

Aynı durumdayım, RTX 3060 - i7 10700 kullanıyorum. Sistemi tamamen satarak DDR5 sisteme geçmeyi düşünüyorum. Ancak 1080p monitörle devam edeceğimi düşünerek ne gerek var diyorum. Bileşenlerde bir o kadar iyi ancak birkaç FPS için değiştirmeli miyim sorusu beynimi kemiriyor.

Ben de RTX 3060Ti sahibi bir kullanıcı olarak yükseltmeyi gerekli bulmuyorum. Çünkü bu donanımlar orta-üstü beklentiye sahip kullanıcıları sonraki seri çıkana kadar idare edebilecek durumda gibi geliyor. Ben şahsen 5000 serisini bekleme kararı aldım. Buna karşılık ekran kartı-işlemci-RAM-anakart haricindeki bileşenleri güncelledim. İyi bir PSU, soğutma sistemi ve fan sistemi kurdum. Neticede bunlar uzun vadeli ve sisteme göre değişmeyecek donanımlar. Eğer bu kısımlarda eksiğin yoksa benim önerim mevcut sistemle idare etmek olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı