RTX 3060 Ti olay 4101 hatası

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bugün PUBG oynarken oyun crash verdi ve olay görüntüleyicisine baktığımda Olay 4101 nvlddmkm uyarısı vardı. Yazan şu Nvdia grafik sürücü çöktü ve bu durumdan başarıyla kurtuldu.
Bu hatayı olay görüntüleyicisinde arattığımda 13 Mayıs'tan itibaren uzun aralıklarla almaya başlamışım. Bazen 2 günde bir bazen haftada bir bazende günde 2 kere.
Nvdia sürücüsünü temiz kurulumla güncelledim fakat test etmeye henüz fırsatım olmadı.
Bu hatayı başka alan var mı? Ve neyden kaynaklanıyor olabilir?
Edit: Başlık biraz hatalı güncellenmiş sorun PUBG ile alakasız günlük kullanımda da gerçekleşmiş fakat etkisini ilk defa PUBG de gördüm.
1653206132659.pngScreenshot_20220521-171729_Gallery.jpg
Hata 4 günde bir düzenli olarak gerçekleşmiş ekstra olarak hatayı almaya başladığımda sistemde sürücü veya güncelleme olarak bir değişiklik yapmadığımı belirteyim.

Son düzenleme:
Biraz daha açıklayıcı olur musunuz?
Crash derken oyununuz aniden kapandı mı?

Temiz kurulum derken DDU mu kullandınız?

Biraz daha açıklayıcı olur musunuz?
Crash derken oyununuz aniden kapandı mı?

Temiz kurulum derken DDU mu kullandınız?

Ekran kartı sürücüsünü baştan kurdum. Sonuç için hala test ediyorum.
Oyun bir crash raporu ile kapanıyor ve ekranda oh no its crashed! diye yazı çıkıyor.
Bugüne kadar tekrarlamamıştı fakat sabah oyundayken ekran kartının güç limitini düşürdüm ve o zamandan beri oyuna girdikten 10 dakika sonra crash veriyor. 1 saat RDR 2 oynadım bir sorun olmadı. Kartı tekrardan 10 dakika Furmark testine soktum sorun olmadı. PUBG crash veriyor ama bu sefer olay görüntüleyicisinde olay 4101 hatası belirmiyor.
Oyunu silip tekrar kurdum deniyorum şuan.
Olay tekrarlandı servise vereceğim bilgisayarı.

Son düzenleme:
Oyun bir crash raporu ile kapanıyor ve ekranda oh no its crashed! diye yazı çıkıyor.
Bugüne kadar tekrarlamamıştı fakat sabah oyundayken ekran kartının güç limitini düşürdüm ve o zamandan beri oyuna girdikten 10 dakika sonra crash veriyor. 1 saat RDR 2 oynadım bir sorun olmadı. Kartı tekrardan 10 dakika Furmark testine soktum sorun olmadı. PUBG crash veriyor ama bu sefer olay görüntüleyicisinde olay 4101 hatası belirmiyor.
@Emirizmir Merhaba, sorunu çözebildiniz mi?

Sorun PUBG ile ilgili olabilir, çünkü bana da şöyle birşey oldu, hiç bir uyarı vermeden ekran siyah oldu ve olay görüntüleyicisinde de bir hata görünmedi. Diğer uygulamalarda sorun yoktu.

Sorun PUBG ile ilgili olabilir, çünkü bana da şöyle birşey oldu, hiç bir uyarı vermeden ekran siyah oldu ve olay görüntüleyicisinde de bir hata görünmedi. Diğer uygulamalarda sorun yoktu.
Zannetmem öyle olsa konularını görürdük.
Fakat servis benim karta sorunsuz dedi. Ki Coil Whine ve Fan da tıkırtı sorunu bariz vardı olay 4101 olmasa bile bu sebeplerden değişim yapılması gerekirdi. Neyse PC elime geçince format atacağım eğer geçerse sorun yazılımsaldır zaten. Geçmezse donanımsal bir sorun olduğu aşikar bu durumda 1660Ti var elimde onu takıp 1 hafta gözlemleyeceğim. Sorun çözülürse tüketici hakem heyetine başvurucam 3060Ti için. Çözülmezse anakart ve işlemciyi servise göndericem.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı