Çözüldü RTX 3070 ekran kartının VBIOS güncellemesi yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ccontravolta

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3070 AMD Ryzen 5 5600X 16GB DDR4 3200Mhz Ram
Ekran kartım ASUS TUF Gaming RTX 3070 V2 OC. Sitesinde VBIOS güncellemesi yok bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?
Ekran kartım:

Çözüm
İncehesap'tan almıştım sistemi. Windows'u sanırsam CSM kurmuşlar. Msinfo da UEFI mode eski olarak gözüküyor.

UEFI yapıp Secure Boot açın. Sonrasında temiz kurulum yapıp resizable Bar'ı tekrar deneyin. Sorun çözülmüyorsa başka şeyler düşünmeye başlarız. Re-BAR için genelde bu öneriyi yapıyorum. Genelliklede garip bir şekilde bu durum çözülüyor. Umarım çözülür.
Ekran kartı bioslarında belirlenen bir sorun yoksa bios güncellemesi çıkmaz hangi nedenle arıyorsunuz ? Techpowerup sitesinde her gpunun biosları mevcut.

Sizin kullandığınız V2 sürüm. TUF serisinde V2'lerin güncel BIOS'ları üretimdeki bioslarıyla genelde aynı oluyor. BIOS'u güncellemeniz için geçerli bir sebep var mı?

Sizin kullandığınız V2 sürüm. TUF serisinde v2'lerin güncel BIOS'ları üretimdeki bioslarıyla genelde aynı oluyor. BIOS'u güncellemeniz için geçerli bir sebep var mı?

Cyberpunk oynuyorum da resizeable bar açıp performansımı yükseltmek istiyorum. Fakat açtığımda siyah ekranda kalıyor, Windows'a geçemiyorum BIOS'ta kalıyor.

Cyberpunk oynuyorum da resizeable bar açıp performansımı yükseltmek istiyorum. Fakat açtığımda siyah ekranda kalıyor, Windows'a geçemiyorum BIOS'ta kalıyor.

Ekran kartınızın BIOS'undan değil de anakartınızdan kaynaklı bir sorun olabilir mi? Anakartın BIOS'unu güncelleyip denediniz mi? Ayrıca BIOS ayarlarında UEFI ve Secure Boot açıp denediniz mi?

Ekran kartınızın BIOS'undan değil de anakartınızdan kaynaklı bir sorun olabilir mi? Anakartın BIOS'unu güncelleyip denediniz mi? Ayrıca BIOS ayarlarında UEFI ve Secure Boot açıp denediniz mi?

İncehesap'tan almıştım sistemi. Windows'u sanırsam CSM kurmuşlar. Msinfo da UEFI mode eski olarak gözüküyor.

UEFI yapıp Secure Boot açın. Sonrasında temiz kurulum yapıp resizable Bar'ı tekrar deneyin. Sorun çözülmüyorsa başka şeyler düşünmeye başlarız. Re-BAR için genelde bu öneriyi yapıyorum. Genelliklede garip bir şekilde bu durum çözülüyor. Umarım çözülür.

Çözüm
UEFI yapıp Secure Boot açın. Sonrasında temiz kurulum yapıp resizable Bar'ı tekrar deneyin. Sorun çözülmüyorsa başka şeyler düşünmeye başlarız. Re-bar için genelde bu öneriyi yapıyorum. Genelliklede garip bir şekilde bu durum çözülüyor. Umarım çözülür.

Windows'u formatlamadan CSM'den UEFI'ye çevirebilir miyim?

Windows'u formatlamadan CSM'den UEFI'ye çevirebilir miyim?

Çevirip deneyebilirsiniz. Legacy yükleme yapıldıysa Windows zaten açılmayacaktır. Resizable-BAR'ın pek bir önemide kalmıyor o durumda. Legacy yükleme yapılan sistemlerde donanım bazlı EFI Shell katmanı çalışmayacağı için Resizable-Bar sorun çıkartabiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı