RTX 3070 için 600W PSU yeterli mi?

Herkese selamlar sosyal ailesi. Öncelikle sistemim şu şekilde:
  • Gigabyte B450 Aorus Elite anakart.
  • Ryzen 5 2600X CPU.
  • MSI Armor RX570 8 GB.
  • Corsair Vengeance 3000MHz 2x8GB RAM.
  • 512 GB James Donkey SSD.
  • Zalman Z3 Plus kasa ve 600W kendi PSU'su.
Arkadaşlar, önümüzdeki aylarda elime biraz para geçecek ve ekran kartımı da satıp bu parayla RTX 3070 almayı planlıyorum. Ekran kartımın güncel oyunlardaki performansı beni tatmin etmiyor. İşlemcimin de bu kartla darboğaz yapacağını biliyorum lakin işlemciyi yükseltene kadar bu şekilde kullanmayı planlıyorum. İşlemci olarak şu an Ryzen 5 3600 düşünsem de piyasa fiyatları ve alacağım zamanki şartlara göre farklı bir işlemci de olabilir. Sisteme daha ileride fazladan SSD'de eklemeyi düşünüyorum. Bu sisteme Zalman Z3 Plus kasamın içindeki 600W'lık PSU yeterli olur mu yoksa yükseltmem gerekir mi? Böyle anlatınca bu kadar şey alıyorsun PSU'dan mı kaçıyorsun diye düşünebilirsiniz ancak öğrenci olduğum için para biriktirmem zaman alıyor. Düşünceleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

DSR ayarını açarak 1080p monitörde 2K ve 4K olarak oynayabiliyorsanız. Kart oyunu bu çözünürlükte işleyip 1080p olarak yansıtıyor. Bunun iyi yanı nesnelerin kenarlarındaki tırtıklanmalar büyük oranda azalıyor. Mesela GTA 5'de MSAA'yı x8 yapmak yerine çözünürlüğü 2K'ya alıyorum hem daha az FPS'm gidiyor hem de daha güzel görüntü oluyor.
Anladım hocam teşekkür ederim açıklamanız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı