RTX 3070 laptopta RDR 2'de 70-80 FPS almak normal mi?

trianglexxx

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Yeni bir bilgisayar aldım. Ekran kartı 3070. kartın verdiği performansı gözlediğimde mesela Forza Horizon 5'te 100 üzeri FPS alıyorken RDR 2'de 70 80 ortalama FPS aldığımı söylüyor. Bu normal midir? Ayarlar olarak GeForce Experience'in verdiği ayarları kullanıyorum. Ayarlar genel olarak Ultra'da. Mesel çok garip bir şekilde Dying Light 1'de 50 FPS alıyorum. Anlayamadım açıkçası.

Yardımcı olur musunuz?

Sistem konfigürasyonunuzu yazar mısınız?

Bu fiyat bandına göre kötü bir laptop almışsınız, iade edebiliyorsanız edin. Performans ise Max-Q 3070'e göre normal.

Niye ne almamı önerirdiniz?

2021 kasa Acer Nitro olduğu için Max-Q ekran kartı bulunuyor, performansı 3060 ile denk bu yüzden.

Bunlardan birini almanızı önerirdim Max-P ekran kartı bulunuyor hepsinde:

2021 kasa Acer Nitro olduğu için Max-Q ekran kartı bulunuyor, performansı 3060 ile denk bu yüzden.

Bunlardan birini almanızı önerirdim Max-P ekran kartı bulunuyor hepsinde:

Teşekkür ederim alırken benim birinci önceliğim ekranın büyük olmasıydı. Bir önceki laptopumda 17'3'tü o yüzden onun altını almak istemedim. Almadan önce buradaki arkadaşlara sordum hatta. Tavsiye ettiler genel olarak benim de aklıma yattı. Ayrıca zaten bu rakama almadım indirimde aldım 30,700 gibi bir rakamdı sanırım. 34.000'e almadım yani. Laptopu şu ana kadar kullandığım kadarıyla memnunum aslında. Almadan önce 2 model daha bakmıştım aynı özelliklerde bir tanesi Lenovo Legion 5 'Ti, bir tanesi ASUS TUF'tu. Ama ben aynı özelliklere sahip bir bilgisayara, hatta bunun RAM'i 32 GB. Bu bilgisayarı almayı tercih ettim.

Teşekkür ederim alırken benim birinci önceliğim ekranın büyük olmasıydı. Bir önceki laptopumda 17'3'tü o yüzden onun altını almak istemedim. Almadan önce buradaki arkadaşlara sordum hatta. Tavsiye ettiler genel olarak benim de aklıma yattı. Ayrıca zaten bu rakama almadım indirimde aldım 30,700 gibi bir rakamdı sanırım. 34.000'e almadım yani. Laptopu şu ana kadar kullandığım kadarıyla memnunum aslında. Almadan önce 2 model daha bakmıştım aynı özelliklerde bir tanesi Lenovo Legion 5 'Ti, bir tanesi ASUS TUF'tu. Ama ben aynı özelliklere sahip bir bilgisayara, hatta bunun RAM'i 32 GB. Bu bilgisayarı almayı tercih ettim.

Sizin tercihiniz ama iade edip Acer Nitro 2022 kasa veya ASUS ROG almak çok daha mantıklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM'i sonradan rahatlıkla artırabilirsiniz fakat ekran kartı değişmiyor bunu göze alın.

Sizin tercihiniz ama iade edip Acer Nitro 2022 kasa veya ASUS ROG almak çok daha mantıklı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM'i sonradan rahatlıkla artırabilirsiniz fakat ekran kartı değişmiyor bunu göze alın.

Dediğim gibi en büyük kriterim küçük ekran istemiyorum :) teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı