RTX 3070 Ti için işlemci tavsiyesi

Bütçe
5000 TL
Akakçe'de 3200 civarı gibi duruyor fiyat. Ben 2700 liraya aldım 6 ay kadar önce, muhtemelen indirimlerde de benzer seviyeye düşer.
Hocam merak ettiğim bir şey var bende şu an i3 8100 var. 3070ti ile kullanıyorum mecburiyetten sizce ne kadar bir performans kaybım vardır?

Hocam merak ettiğim bir şey var bende şu an i3 8100 var. 3070ti ile kullanıyorum mecburiyetten sizce ne kadar bir performans kaybım vardır?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3070 ile yapılmış şöyle bir test var, bakabilirsiniz. Ben bu işlemciye i5-4460'dan geçtiğimden pek sağlıklı görüş veremem sana.
%50'den fazla kayıp var. Bence almışken 5800x alın ileride pişman olursun. Para sıkıntın varsa, 1 ay mining 1000Tl'den fazla kazandırır.
Fazladan iki çekirdeğe gerçekten ihtiyaç yoksa pek gerekli bir upgrade olarak görmüyorum açıkçası 5800X'i. Aradaki fark pişmanlık yaratmayacak kadar diğer koşullarda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
3070 ile yapılmış şöyle bir test var, bakabilirsiniz. Ben bu işlemciye i5-4460'dan geçtiğimden pek sağlıklı görüş veremem sana.
Tam sorduğum soruya cevap niteliğinde bir videoydu çok teşekkür ederim.

Fazladan iki çekirdeğe gerçekten ihtiyaç yoksa pek gerekli bir upgrade olarak görmüyorum açıkçası 5800X'i. Aradaki fark pişmanlık yaratmayacak kadar diğer koşullarda.

Bende aynı fikirdeyim 5800X çok ara bir işlemci bence ya 5600X ya da 5900X 5800X o fiyatın karşılığı değil çokda 5600X ile pek de bir farkları yok.

Geri
Yukarı