RTX 3070 Ti sistem PUBG'de düşük FPS veriyor

BrownsWield

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 3070 Ti
İşlemci
Ryzen 5 5600X
İyi akşamlar, başlıkta bahsettiğim gibi Ryzen 5 5600X, RTX 3070 Ti, 32 GB RAM, 750W PSU var, ancak inceleme teslerinde gördüğüm kadarı ile 170 ile 280 arasında FPS alınıyor benım sıstemımle. Ben kendım ındırıp denedıgım de FPS'lerın 150-145'lerden 100'lere kadar düştüğünü(Ultra ayarlarda) ve FPS dropların oldugunu gördüm işlemci kullanımında ekran kartı kullanımında ve sıcaklıklarında gözlemlediğim kadarı ıle herhangı bır sorun yok, bu ıncelenen testler genel olarak 7 8 ay once ve ben işletim sistemimi Windows 11'e güncelledim sizce oyunda ki o 7 8 ay süre zarfında guncelleme ile bu sorun başlamış olabılır mı ya da Windows 11 ile alakalı mı diye düşünüyorum? Teşekkür ederim.

İyi akşamlar, başlıkta bahsettiğim gibi Ryzen 5 5600X, RTX 3070 Ti, 32 GB RAM, 750W PSU var, ancak inceleme teslerinde gördüğüm kadarı ile 170 ile 280 arasında FPS alınıyor benım sıstemımle. Ben kendım ındırıp denedıgım de FPS'lerın 150-145'lerden 100'lere kadar düştüğünü(Ultra ayarlarda) ve FPS dropların oldugunu gördüm işlemci kullanımında ekran kartı kullanımında ve sıcaklıklarında gözlemlediğim kadarı ıle herhangı bır sorun yok, bu ıncelenen testler genel olarak 7 8 ay once ve ben işletim sistemimi Windows 11'e güncelledim sizce oyunda ki o 7 8 ay süre zarfında guncelleme ile bu sorun başlamış olabılır mı ya da Windows 11 ile alakalı mı diye düşünüyorum? Teşekkür ederim.

Oyun en son bakıma alınmıştı. Belki bakim esnasında bir sorundan dolayı düşüş yaşıyor olabilirsiniz.

Monitör özelliklerinizle de alakalı olabilir 3070Tİ çok güçlü bir ekran kartı ekrana çok fazla geliyor olabilir.
vysnc acıpda denıyorum ama bu şekilde bir sorun olmuyor dıger oyunlarda
Oyunun optimizasyonuyla alakalı sorunu var
Aklıma en son o gelıyor genelde cogu kısı yazmıs optımızsyonla alakalı dıye ama hep 1 sene oncesınde falan ama herkeste sorun olacagını sanmıyorum bu şekilde
Oyun en son bakıma alınmıştı. Belki bakim esnasında bir sorundan dolayı düşüş yaşıyor olabilirsiniz.
Aklıma wındows yada oyun guncellemelerı gelıyor acaba 10 a cekıp denesem mı dıye dusunuyorum ama dıger oyunlarda neden aynısı olmuyor dıyede dusunmuyor degılım acıkcası
FPS sınırlama görüş, mesafesini düşüğe almayı dener misiniz?
Yok maalesef hala aynı sorun devam edıyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı