RTX 3070 Ti sistemde düşük GPU kullanımında ekran parlaklığı dalgalanması

ORIHOAN

Hectopat
Arkadaşlar iyi günler,
Normal kullanımda ekran parlaklığında herhangi bir dalgalanma yaşamıyorum, yaşadığım dalgalanma sanki güç yetmez de ışık kısılır, onun gibi oluyor.
BurnInTest esnasında veya PUBG'yi başlatırken yükleme ekranlarında monitörde inanılmaz bir ışık dalgalanması oluyor. Oyun esnasında şehre girdiğimde de %50'lere düşen GPU kullanımı sırasında inanılmaz parlaklık dalgalanması oluyor. Yani ekran kartını çok yüksekten ziyade, aniden çok düşük seviyede kullandığında bu ışık dalgalanmasını yaşıyorum. Bunun sebebini anlayamadım. Testte %50 civarından GPU kullanımı olmasına rağmen dalgalanma oluyor fakat %100 kullanımda böyle bir dalgalanma olmuyor. PUBG'de %50ye düştüğünde ekran dalgalanıyor fakat %99 kullanımda ekran dalgalanmıyor. Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

- BurnInTest, %50'lerde kullanımda dalgalanma oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

- PUBG GPU çok düşük kullanımda dalgalanma oluyor.

-FurMark CPU burner + GPU 1440p test ikisi de maksimumda çalıştığı halde dalgalanma olmuyor. Sadece GPU testinde de bir dalgalanma yok.

Bu sorun neden kaynaklanabilir?

Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti.
Anakart: ROG STRIX Z370-E Gaming.
CPU: Intel Core i7-8700K, 4300 MHz.
RAM: G.Skill Trident Z RGB F4-3200C16-8gtzr 16 GB.
Monitör adı: Omen by HP 27.
Güç kaynağı: Corsair RM750X

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı