RTX 3070 Ti sistemde FPS düşmesi

quparcos

Centipat
Daha fazla  
RAM
GOODRAM IRDM PRO 16GB (2X8) 3600MHZ CL18 DDR4 DEEP BLACK RAM
SSD veya HDD modeli
GOODRAM 512GB PX500 2000/1600MB NVMe PCIe M.2 SSD
Ekran kartı
GIGABYTE GEFORCE RTX3070TI GAMING 8GB DDR6X 256BIT
Anakart
GIGABYTE B450M K AMD DDR4 M2 MATX ANAKART
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 3.5GHZ 32MB Önbellek 6 Çekirdek A
Bu sitede yeniyim, umarım doğru yere konu açmışımdır. Sistemi belirttim. Çok ağır oyunlarda rahat 100 FPS alabiliyorum RDR2, GTA 5 bunlarda sorun yaşamıyorum.
HDD'ye God of War, Spider-Man Remastered özellikle bu oyunda ani drop kasma yaşıyorum oysaki çok FPS alıyorum aynı oyunu SSD attığımda herhangi bir sıkıntı yok üstüne üstlük ışın izleme bile açık 60 FPS rahat oynayabiliyorum (SSD'de). Gel gelelim HDD'de drop ani kasmalar oluyor. Hal böyle olunca bir arkadaşın önerisi olan.
PNY CS900 1TB 535/515MB/s 2.5″ SATA3 SSD disk (SSD7CS900-1TB-rb) bu SSD'yi aldım. Bunda da sorun yaşar mıyım bilmiyorum.
Ben isterdim ki 2TB HDD alabileyim, bu sorunu SSD'de yaşamadığım için SSD alayım problemim kalmaz sandım.
Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim 2 TB HDD alsam bu sorunu yaşar mıyım? Duruma göre SSD'yi iptal edip 2TB HDD alayım mı pişman olur muyum?
Diskmark ve HD Tune sonuçlarını atıyorum. Doğru yaptım mı bilmiyorum.
HDDTune.png
HDDiskMark.png

Yanlış soru ve yazım yaptıysam şimdiden özür dilerim. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sorunu yaşadığım HDD adı:
Seagate 3.5" 1 TB HDD ST1000DM003

Düzenleme: Sistemim 1 aylık eski kasamdaki HDD'yi alıp taktım eski sistem 5 yıllık falan aşağı yukarı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Toshiba P300 2 TB modelini kullanıyorum. Aynı kasma ve donma sorunları bende de oluyor. Harddisk oyunları sadece depolamak için bence, oyunu buradan çalıştırırsanız problem çıkarıyor. Şahsen aldığıma pişmanım, en kötü SSD bile HDD'den iyidir.

Şu sisteme HDD takmanız bile ayıp. Depolama yapmıyorsanız HDD'nin zerre anlamı yok. Hiç SATA SSD ile de uğraşmayın 1TB güzel bir M.2 SSD alın drop falan kalmaz. Sorunsuz kullanırsınız. 500 gb M.2 SSD zaten var o boşa çıkmış olacak konuda belirttiğim SATA SSD'yi alsam daha iyi olmaz mı ? 1.5 TB SSD elde etmiş oluyorum.
@LuckyThing Sistemde zaten 500 GB M.2 SSD var. Onun yerine yukarıda belirttiğim modeli alsam daha iyi olmaz mı 1.5 TB SSD alanım olmuş olur. Senin dediğini yaparsam bendeki M.2 SSD boşa çıkacak.

@LuckyThing sistemde zaten 500 GB M.2 SSD var. Onun yerine yukarıda belirttiğim modeli alsam daha iyi olmaz mı 1.5 TB SSD alanım olmuş olur. Senin dediğini yaparsam bendeki M.2 SSD boşa çıkacak.

Onu fark etmedim. Dediğiniz gibi yaparsanız da olur. Kronik sorunu olmayan 1GB SATA da işinizi görür.

"1GB SATA" kısmını anlamadım. Böyle bir sisteme bende HDD takmak istemedim sisdeme 20k verdim geriye para kalmadı. Bende eski kasamdaki HDD'yi takayım dedim.

Pardon 1TB SATA SSD. Aynı hatayı ben de 120 GB SSD alarak yapmıştım. HDD var nasıl olsa diye almamıştım. Şimdi olsa 15 gün yemek yemem para koyar SSD alırım.

Pardon 1TB SATA SSD. Aynı hatayı ben de 120 GB SSD alarak yapmıştım. HDD var nasıl olsa diye almamıştım. Şimdi olsa 15 gün yemek yemem para koyar SSD alırım.
Teşekkür ederim. PNY CS900 1TB 535/515MB/s 2.5″ SATA3 SSD bunu sipariş verdim geldiğinde direkt test edeceğim umarım bir sıkıntı yaşamam.

Ben Toshiba P300 2 TB modelini kullanıyorum. Aynı kasma ve donma sorunları bende de oluyor. Harddisk oyunları sadece depolamak için bence, oyunu buradan çalıştırırsanız problem çıkarıyor. Şahsen aldığıma pişmanım, en kötü SSD bile HDD'den iyidir.
Haklısın dostum bende işte eski sistemde olanı taktım 500gb ssd yetmiyordu yetmez di çünkü umarım aldığım ssd işe yarar.

İyi bir SSD diye biliyorum. Sorun yaşayacağınızı sanmıyorum. Hayırlı olsun şimdiden.
Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı