RTX 3070 ve R5 5600 sistem kasabiliyor

ibrayimbey

Hectopat
Bileşenleri aşağıda belirttim, garip bir şekilde arada donma kasma sorunları yaşatıyor, fazla ses çıkarmaya başlıyor. Daha yeni aldım 2 ay olmadı. Yapılması gereken ayarlar falan mı var bilemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Ekran kartı; ASUS GeForce RTX 3070 DUAL V2 OC 8GB GDDR6 256 Bit LHR Ekran Karti | ITOPYA
Anakart; ASUS PRIME B550M-K 4600MHz(OC) DDR4 Soket AM4 M.2 HDMI VGA DVI mATX Anakart| ITOPYA.COM
RAM; 16.
İşlemci; AMD Ryzen 5 5600 3.5GHz 32MB Önbellek 6 Çekirdek AM4 7nm Islemci | ITOPYA

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinin sıcaklıklarını kontrol etmeni öneririm. Sesin ve kasmaların sebebi sıcaklık olabilir. İşlemci çok ısınırsa performans kayıpları yaşatabilir. Ayrıca sese dikkatli odaklanın güç kaynağınından da ses geliyor olabilir. Güç kaynağı fanları bazen sesli çalışabiliyor.

İşlemcinin sıcaklıklarını kontrol etmeni öneririm. Sesin ve kasmaların sebebi sıcaklık olabilir. İşlemci çok ısınırsa performans kayıpları yaşatabilir. Ayrıca sese dikkatli odaklanın güç kaynağınından da ses geliyor olabilir. Güç kaynağı fanları bazen sesli çalışabiliyor.

Nasıl kontrol edebilirim sıcaklıkları?

HWiNFO ve RivaTuner vs gibi programlar ile öğrenmeye çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı