RTX 3070 veya 3080 PC toplama tavsiyesi

Bütçe
16000

Koray.t

Centipat
Merhaba arkadaslar,

Yaklasik 10 yil aradan sonra tekrar masaustu bilgisayara gecmeye karar verdim. Gerek yeni cikan NVIDIA 3000 serisi olsun gerekse cikacak olan AMD 6000 serisi olsun oldukca heyecanliyim.
Arastirmalarim sonucunda toplamak istedigim oyun amacli PC ile alakali asagidaki gibi bir takim kriterlerim olustu. Onerilerinizi yaparken bunlari da degerlendirirseniz sevinirim.

Oynadigim oyunlar baslica; World of Warcraft, Knight Online, Elder Scroll Online gibi MMORPG lerdir.

Butce 16.000TL (monitör dahil)
Anakart= wifi olmali
GPU=RTX 3070 veya 3080 (AMD 6000 seriside olur fakat henuz net bir şey yok gibi şu an.)
SSD=min 512 GB (mumkun ise 1TB)
Monitör= 144Hz 1ms 2K Curved.

Ayrica PC'yi toplamak için en iyi zaman nedir?(İndirimler, sahane cuma vs) tavsiyelerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkur ederim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar,

Yaklasik 10 yil aradan sonra tekrar masaustu bilgisayara gecmeye karar verdim. Gerek yeni cikan NVIDIA 3000 serisi olsun gerekse cikacak olan AMD 6000 serisi olsun oldukca heyecanliyim.
Arastirmalarim sonucunda toplamak istedigim oyun amacli PC ile alakali asagidaki gibi bir takim kriterlerim olustu. Onerilerinizi yaparken bunlari da degerlendirirseniz sevinirim.

Oynadigim oyunlar baslica; World of Warcraft, Knight Online, Elder Scroll Online gibi MMORPG lerdir.

Butce 16.000TL (monitör dahil)
Anakart= Wi-Fi olmali
GPU=RTX 3070 veya 3080 (AMD 6000 seriside olur fakat henuz net bir şey yok gibi şu an.)
SSD=min 512 GB (mumkun ise 1TB)
Monitör= 144Hz 1ms 2K Curved.

Ayrica PC'yi toplamak için en iyi zaman nedir?(İndirimler, sahane cuma vs) tavsiyelerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkur ederim.

Oynadığın oyunlara göre bilgisayar seçimin biraz fazla değil mi :D

Ryzen yeni nesil işlemciler ve ekran kartlarının düzgün partileri beklenebilir.

Maalesef ulkemizde oyle bir doviz kuru varki, beklemek mi mantikli yoksa piyasada olan ile bir sistem toplamak mi anlam veremedim. Ayrica yeni gelecek olan AMD islemci ve ekran kartlarinin fiyati ne olacak bilemiyorum.

Koray.t bende senin gibi bir sistem toplayacam
Ryzen 3700x
3070-3060ti
Corsair 16gb 3600mhz
Asus tuf gaming x570 wi-fi
1tb 970 evo m.2 ssd
H500 kasa 750w power sublay
2tb seagate harddisk
Bu pc iyi bütçen yetiyorsa bunu al bende bu pc yi alacam 3070 çıkınca.

Oynadığınız oyunlar grafik anlamında yük bindirecek oyunlar değil. 2k monitörünüzün olması dolayısıyla da işlemciyi intel 10. nesil ya da Amd 5000 serisinden seçmeniz fps anlamında devasa fark yaratabilir.

Geri
Yukarı