RTX 3070 vs 3070 Ti

hertyss

Centipat
Dostlar merhaba, Ryzen 7 3800X işlemcisine sahibim ve 2K'ya geçmek istediğim için 3070 ve 3070 Ti arasında kararsız kaldım. 2. el olarak alacağım. Aradaki fiyat farkını az çok biliyorsunuz. 3070'in yetersiz kalacağı durumlar olur mu? Siz F/P olarak hangisini önerirsiniz?

AMD almayı düşünmez misiniz? 8GB VRAM'le 2K çözünürlükte adamakıllı oyun oynayabilmeniz pek mümkün değil. VRAM'den dolayı çoğu oyunda sorun yaşarsınız. AMD'nin de çok F/P kartları var ve RX6000 sonrasında da oldukça iyi işler yaptı. Sorun yaşayan kullanıcı sayısı neredeyse çok çok az, imkansıza indi diyebiliriz ki WattMan hatasını da alanlar genellikle donanımsal sorundan dolayı alıyor. Kartlık bir sorun yok. AMD kart istemiyorsanız da RTX 3070 Ti almanız daha mantıklı olacaktır.

Bence ikisini de almayın. 1440P çözünürlüğe geçecekseniz, RX 6800 & RTX 3080 türevi kartları almanız daha iyi olur VRAM miktarından ötürü. VRAM lazım olacak çözünürlük arttığı için.

Oyunların da özellikle konsol portlarının optimizasyonlarının yerlerde olduğunu düşündüğümüzde VRAM yetersizliğini daha da körüklüyor.

AMD almayı düşünmez misiniz? 8 GB VRAM'le 2K çözünürlükte adamakıllı oyun oynayabilmeniz pek mümkün değil. VRAM'den dolayı çoğu oyunda sorun yaşarsınız. AMD'nin de çok F/P kartları var ve RX6000 sonrasında da oldukça iyi işler yaptı. Sorun yaşayan kullanıcı sayısı neredeyse çok çok az, imkansıza indi diyebiliriz ki WattMan hatasını da alanlar genellikle donanımsal sorundan dolayı alıyor. Kartlık bir sorun yok. AMD kart istemiyorsanız da RTX 3070 Ti almanız daha mantıklı olacaktır.

Şu an mevcut olarak 6600XT kullanıyorum ve her güncelleme geldiğinde bir sorunla karışlaşmaktan yoruldum hocam gerçekten yordu, yoksa performans olarak bir eksisini görmemiştim.

@hertyss anlıyorum. O hâlde üstteki arkadaşın dediği gibi RTX 3080'de deneyebilirsiniz. 8GB VRAM ile 2K çözünürlükte oyun oynamak pek mümkün değil. Gerçekten, 8GB VRAM 2K için yetersiz olur.

Geri
Yukarı