RTX 3080 Ti FE testleri

Techno.Patates

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, an itibarıyla global olarak 3080 Ti incelemeleri ortaya çıkıyor. Göründüğü kadarıyla 3090'dan ucuz olması ve yakın oyun performansıyla tercih sebebi olacak. Siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Msrp hakkında bir açıklama yok konuyla ilgili, en azından ben bulamadım. 3090 ile yakın fiyatta olduğu söylentileri de dolaşıyor. Halihazırda 3080'i olanlar için de yükseltme sebebi değil gibi görünüyor. Bakalım ülkemizde listenen ilk fiyat ne olacak? Tahminim 30.000 civarı :)

Technopat'ın incelemesi de yayınlandı ancak benzer sistemlerde test edilmediği için referans saymıyorum. Sanırım aceleye denk geldi ve aynı sistemde test edemediler. Belki ilerleyen zamanda daha detaylı incelemeleri gelir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İlgili detaylı incelemeye buradan ulaşabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
10 bin TL'ye 3080ti almayı hayal eden kardeşlerimizi üzecek. Standart bir modelin 30 bin'den ucuza gelmesi beklenmiyor. Halihazırda 3080'ler neredeyse 30 bin'e satılırken biraz makul beklentilerde olmanızı öneririm.

4K monitör yoksa gereksiz trip olur.

Aynı sistemde 2080 - 2080 super - 3080 - 3070 - 6800 XT ve bugün itibariyle 6700 XT kullanan birisi olarak şunu diyebilirim ki 1080P competitive gaming için hepsi boş kalıyor :)

Warzone için dizebileceğim en iyi sistemi dizdim. Başarılı bir overclock yaptım. 5 ay önce aldığım fps'i aynı sistemle alamıyorum. Hile şu bu derken, masaüstü oyunculuğunu bırakmaya daha yakın olduğum bir zaman yok.

Sadece oyun için bilgisayar alanlar laptop veya konsola yönelmeli. CSGO Valorant gibi oyunlar için hardcore sistemlere ihtiyaç yok zaten.

10 bin TL'ye 3080ti almayı hayal eden kardeşlerimizi üzecek. Standart bir modelin 30 bin'den ucuza gelmesi beklenmiyor. Halihazırda 3080'ler neredeyse 30 bin'e satılırken biraz makul beklentilerde olmanızı öneririm.

4K monitör yoksa gereksiz trip olur.

Aynı sistemde 2080 - 2080 super - 3080 - 3070 - 6800 XT ve bugün itibariyle 6700 XT kullanan birisi olarak şunu diyebilirim ki 1080P competitive gaming için hepsi boş kalıyor :)

Warzone için dizebileceğim en iyi sistemi dizdim. Başarılı bir overclock yaptım. 5 ay önce aldığım fps'i aynı sistemle alamıyorum. Hile şu bu derken, masaüstü oyunculuğunu bırakmaya daha yakın olduğum bir zaman yok.

Sadece oyun için bilgisayar alanlar laptop veya konsola yönelmeli. CSGO Valorant gibi oyunlar için hardcore sistemlere ihtiyaç yok zaten.
Peki 8K'ya 2060 almayı düşünen birisi için ne söylerdiniz?

Piyasadaki yokluğa bir çare belki de. Stok olmadığı için şişen fiyatlar üzerine belki çok az da olsa indirimli piyasaya çıkarsa, domine edebilir üst seviyeyi. Ben asıl en çok mining kilidi ne zaman kırılacak onu merak ediyorum :D

Kazancını bilgisayardaki üretimiyle sağlayanlar ve profesyonel oyuncular haricinde Türkiye'de yeni nesil ekran kartı almanın hiçbir mantığı kalmadı. Ekran kartına 20 bin üzeri vermenin herhangi bir mantığını bulamıyorum. Evet fiyatlar madencilik ve pandemi nedeniyle yükseldi fakat güncel döviz kurlarının da bu fiyatlarda etkisi var ve en mantıklı hareket artık yeni nesil bir konsol almak. @Dryondaime 'de hile vb. konular hakkında bahsetmiş ve çok haklı. Bunun yerine konsol alıp Gamepass+kardeşlik gibi etmenlerle oyun alıp oynamak çok daha ucuza geliyor.

Piyasadaki yokluğa bir çare belki de. Stok olmadığı için şişen fiyatlar üzerine belki çok az da olsa indirimli piyasaya çıkarsa, domine edebilir üst seviyeyi. Ben asıl en çok mining kilidi ne zaman kırılacak onu merak ediyorum :D
Çare olacağını sanmıyorum GDDR6 çiple üretiliyor. Şu an piyasa da GDDR6 krizi varken, çözüm olabilecek gibi değil.

Kazancını bilgisayardaki üretimiyle sağlayanlar ve profesyonel oyuncular haricinde Türkiye'de yeni nesil ekran kartı almanın hiçbir mantığı kalmadı. Ekran kartına 20 bin üzeri vermenin herhangi bir mantığını bulamıyorum. Evet fiyatlar madencilik ve pandemi nedeniyle yükseldi fakat güncel döviz kurlarının da bu fiyatlarda etkisi var ve en mantıklı hareket artık yeni nesil bir konsol almak. @Dryondaime 'de hile vb. konular hakkında bahsetmiş ve çok haklı. Bunun yerine konsol alıp Gamepass+kardeşlik gibi etmenlerle oyun alıp oynamak çok daha ucuza geliyor.
Şahsen yakın zamanda 5600X/RTX 3070 konfigürasyonlu masaüstümü ve 5800H/RTX 3070'li laptopımı satıp macbook m1 ile geforce now kullanıyorum. Sadece oyun oynamak için bu piyasada sistem toplamak paranız olsa bile gereksiz lüks kalıyor, benzer sebeplerden ben de muzdarip olduğum için oyun işine uzun süre ara vermeyi düşünüyorum. Şu anlık GFN yetiyor açıkçası. Umarım gelecekte stream gaming daha da ilerler ve oyun için donanım israfı yapılmaz. Gelecek bu yönde.

Şahsen yakın zamanda 5600X/RTX 3070 konfigürasyonlu masaüstümü ve 5800H/RTX 3070'li laptopımı satıp macbook m1 ile geforce now kullanıyorum. Sadece oyun oynamak için bu piyasada sistem toplamak paranız olsa bile gereksiz lüks kalıyor, benzer sebeplerden ben de muzdarip olduğum için oyun işine uzun süre ara vermeyi düşünüyorum. Şu anlık GFN yetiyor açıkçası.
Açıkçası ben de sizin gibi hareket etmeyi düşünüyorum. Hali hazırda bir önceki nesil Xbox ve Gamepass'e sahip olduğum için idare edebilirim. Zaten BF gibi oyunları hile yüzünden PC'de ultrada oynayabilecekken konsolda daha kötü grafiklere razı oluyorum. Macbook Air M1 hazır 12 taksit kampanyasına girmişken bir tane alsam çok iyi olacak ama lanet KYK borcu yüzünden gözüm yemiyor.

Geri
Yukarı