RTX 40 ve RX 7000 Serisine Ait Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

@NipponChemiConKYCap'ın dediği gibi çok yazıyorsunuz ama boş yazıyorsunuz.
wccftech'e göre AD102 silikonunun 450-850W arası bir TGP değerinde olacağı söyleniyor.
Eki Görüntüle 1359729

TGP değeri PCB'yi de kapsıyorsa insanlar TBP değerini de laf olsun diye kullanıyor galiba. TGP, AD102 zarının tükettiği güç (ki bu değer 600W olarak tahmin ediliyor); TBP ise (Total Board Power) fanlar ve aydınlatmalar hariç bütün kartın güç tüketimidir.
Zaten 600W TDP olarak Technopat'ın ve Tweaktown'un haberinde belirtilen TDP (Thermal Design Parameter) değeri, bu AD102 zarının ortaya çıkaracağı ısının Watt biçiminde ifade edilişidir. Kısaca bu zarın en az 600W harcaması gerekir ki böyle bir ısıyı ortaya çıkarabilsin.
Eki Görüntüle 1359728

İşin özü, bir şeyi iddia ederken yeterli bilginizin olup olmadığından emin olun.
450-850W "TGP" diyor zaten. Zarın tükettiği TDP değerini demiyor. Ki TGP değeri de 600W olarak tahmin ediliyor. TBP (Total Board Power) ise fanlar ve aydınlatmanın da dahil olduğu, ekran kartının bütün bileşenleriyle çektiği güç. En yüksek değer de bu.

Attığın Tweakdown linkinde "up to 600W TGP" diyor. Yani AD102'nin tek başına tükettiği güç (TDP) 600W demiyor.

İnsanlara direkt boş yazıyorsunuz demeden önce düşünün bence. Ben öyle bir ifade kullanmadım size karşı.

450-850W "TGP" diyor zaten. Zarın tükettiği TDP değerini demiyor. Ki TGP değeri de 600W olarak tahmin ediliyor. TBP (Total Board Power) ise fanlar ve aydınlatmanın da dahil olduğu, ekran kartının bütün bileşenleriyle çektiği güç. En yüksek değer de bu.
"450-850W?" arası bir değerde olacağı söyleniyor, "?" işareti çok fazla anlam değiştirir. TBP üreticiden üreticiye değişen bir değerdir.

Attığın Tweakdown linkinde "up to 600W TGP" diyor. Yani AD102'nin tek başına tükettiği güç (TDP) 600W demiyor.
Dediğinize göre yazar kendisiyle mi çelişmekte?
tweaktown.png

İnsanlara direkt boş yazıyorsunuz demeden önce düşünün bence. Ben öyle bir ifade kullanmadım size karşı.
Eski haberleri dayanak göstererek bir şeyler iddia eden de sizsiniz.

"450-850W?" arası bir değerde olacağı söyleniyor, "?" işareti çok fazla anlam değiştirir. TBP üreticiden üreticiye değişen bir değerdir.

Dediğinize göre yazar kendisiyle mi çelişmekte?
Eki Görüntüle 1359783

Eski haberleri dayanak göstererek bir şeyler iddia eden de sizsiniz.
Attığın Wccftech haberinde 600W TGP diyor?

Evet TBP değeri üreticiye göre değişir ama bu en yüksek değer olduğu gerçeğini değiştirmez.

Neyse, daha fazla uzatıp konuyu karıştırmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı