RTX 4000 serisi fazla mı abartılıyor?

RTX 2080 Ti ile RTX 3080 arasında oyunlarda 12-13 FPS fark varken 3080 Ti ile arasında 20 FPS kadar fark var. Gelecek olan 4080 Ti ile 3080 Ti arasında en fazla 20 FPS kadar oynayacağını düşünüyorum. Sizler bu konu hakkında düşünüyorsunuz? 4000 serisi fazla mı şişiriliyor sizce?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
4000 serisi kullanılacak sisteme bağlı bence. AMD Ryzen 7000 serisi işlemciler yeni anakart DDR5 RAM'lar PCI exp 4.0 gibi özellikler etkileyecektir bence.

RTX 2080 Ti ile RTX 3080 arasında oyunlarda 12-13 FPS fark varken 3080 Ti ile arasında 20 FPS kadar fark var. Gelecek olan 4080 Ti ile 3080 Ti arasında en fazla 20 FPS kadar oynayacağını düşünüyorum. Sizler bu konu hakkında düşünüyorsunuz? 4000 serisi fazla mı şişiriliyor sizce?

3070 ile 2080 Ti aynı performansı veriyor. 4070 de 3080 Ti ile en azından aynı performansı verecektir. Her sene bu şekilde gider zaten, neden abartılsın ki?

Kaç FPS artış bekliyorsunuz ki ve sadece olay FPS mi? Teknolojisi ve alacağı, getireceği özellikler yeterli olmaz mı?
Elbette yeni gelen teknoloji fiyat farkı vs. hepsini dahil edersek 20 FPS çok komik bence 🙂 Ayrıca tabiki en büyük olay Fps bu kartları ne için tercih ediyoruz en büyük faktör oyunlar için 4K oyunlarda hala istenilen performans alınamayabilir mesela.

Elbette yeni gelen teknoloji fiyat farkı vs. hepsini dahil edersek 20 FPS çok komik bence 🙂 Ayrıca tabiki en büyük olay Fps bu kartları ne için tercih ediyoruz en büyük faktör oyunlar için 4K oyunlarda hala istenilen performans alınamayabilir mesela.
3070 bile 4K da zorlanmıyor bunlar 8K bile oynatır 😀 Ayrıca 2080 Ti ile 3080 Ti arasında %40 fark var çok büyük bir artış oranı. 2080 Ti'ın 50 FPS, 3080 Ti'ın 70 FPS verdiği oyunda 4080 Ti en azından 100 FPS verecektir.

Hocam ben pek abartanı görmedim ama RTX 3080 Ti'le 4080 Ti ile arada 7 GB VRAM farkı var galiba. Ve @Saint Lucia hocamın da dediği gibi sadece FPS değil teknoloji, teknik özellikler de önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı