RTX 4060 Ti - R5 5600 sistemde bilgisayar yavaş açılıyor

KutaySaban42

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 500GB SSD var kasada. RTX4060 Ti - R5 5600 anakartsa A520MK arkadaşlar. Eski bir konuya baktım bir arkadaşın 250GB SSD PC'si 15 saniyede açıyor, benim 500GB SSD 19 saniye. BIOS sürümüm güncel değil onu belirtiyim, ilk aldığımda neredeyse 10 saniyede açıyordu. Sebebi nedir? 3-4 tane oyun yüklü.

Zamanla SSD 'lerin sağlığı düşüyor ve kalitesiz SSD'lerds kendini çok belli ediyor sebebi bu olabilir. SSD tam modeli nedir ve sağlığını kontrol ettiniz mi?

Zamanla SSD 'lerin sağlığı düşüyor ve kalitesiz SSD'lerds kendini çok belli ediyor sebebi bu olabilir. SSD tam modeli nedir ve sağlığını kontrol ettiniz mi?
Ayrıca CRYSTALDISKINFO ile baktım Hem SSD hem HDD sağlık durumu %100 iyi

Bilgisayar açılma süresinin GB ile bir alakası yok. 20 saniye gayet normal. Öyle süper geçte açılmıyor.
hocam ilk aldığımda 10-11 saniyelerde açılıyordu

Gaming.Gen.Trden aldım WD500 GB SSD BIOS ile ilgili bir şey olabilir mi güncelleme yapmadığıım için

Deneyebilirsiniz belki bir iyileşme olabilir ama dediğim gibi. SSD sağlığı zamanla düşüyor, sistem zamanla güncelleştirme alıyor ve haliyle eskisine göre ağırlaşma oluyor. Windows güncelleştirmelerinden kaynaklı bile olabilir ama SSD sağlığına bakın derim CrystalDiskInfo ile.

Ayrıca CRYSTALDISKINFO ile baktım Hem SSD hem HDD sağlık durumu %100 iyi

hocam ilk aldığımda 10-11 saniyelerde açılıyordu
Olabilir hocam kullandıkça programlar yükleniyor falan filan. Dediğim gibi süper geç bir süre değil ama isterseniz format atabilirsiniz. 10 saniye için format atmaya değmez bence.

Deneyebilirsiniz belki bir iyileşme olabilir ama dediğim gibi. SSD sağlığı zamanla düşüyor, sistem zamanla güncelleştirme alıyor ve haliyle eskisine göre ağırlaşma oluyor. Windows güncelleştirmelerinden kaynaklı bile olabilir ama SSD sağlığına bakın derim CrystalDiskInfo ile.
Hocam baktım birde BIOS güncelleyim belki olur WIN güncellemeleri tam diye biliyorum

Olabilir hocam kullandıkça programlar yükleniyor falan filan. Dediğim gibi süper geç bir süre değil ama isterseniz format atabilirsiniz. 10 saniye için format atmaya değmez bence.
Tamamdır hocam çok sağolun ayrıca virüs ile alakalı bir şey olabilie mi Kaspersky var Tam tarama+2x hızlı tarama yaptım bir şey çıkmadı

Hocam baktım birde BIOS güncelleyim belki olur WIN güncellemeleri tam diye biliyorum

Tamamdır hocam çok sağolun ayrıca virüs ile alakalı bir şey olabilie mi Kaspersky var Tam tarama+2x hızlı tarama yaptım bir şey çıkmadı
Bir de Malwarebytes ile deneyin. Virüs olduğunu düşünüyorsanız boştayken işlemci kullanımını da kontrol edebilirsiniz ama yüksek ihtimalle virüsle alakası yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı