RTX 4060 ve R5 5600 sistemde Fortnite CPU %100, GPU %0 oluyor

Altugbaba

Picopat
Daha fazla  
RTX 4060.
Ryzen 5 5600.
32 GB RAM.
Sadece Fortnite'da kasma yaşıyorum nedeni nedir? Yardımcı olun 2 3 aydır sorunun çözümünü kimse bulamadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam virüs olabilir.
Olamaz 2 defa format attım antivirüs olarak kaspersy kullandım hiçbirşey yok.

4060'dan önce farklı ekran kartı kullandınız mı?

Kullanmadım kullandım ancak kötüydü ama o ekran kartıyla oynarken B, ile en azından 60 FPS akıcı oynanabiliyor

CPU Frekansı kaça düşüyor sorun anında?

Hani bağlanılıyor ekranı var ya Fortnite'nin bekleme yerine girerken orada CPU 100 GPU 0 oluyor oyuna girince de ikisi 50 falan oluyor paraşütten atlarken GPU 100 CPU 0 oluyor o tarz bir şeyler. Sanırım darboğaz var ama sanmıyorum diğer oyunlar tam fps alıyorum hiçbir sorunum yok.

DX12 alıp dene.
Zaten öyle ancak dx 11 de bile oluyor.

Oyun ilk oynanışta veya driver güncellemesi sonrası shader'ları yeniden yüklerken bu tarz sorun olabiliyor. Dört beş oyun sonrası kullanım değerleri ve oyun akıcılığı normalleşiyor. Tüm bunlara rağmen sorun yaşıyorsanız aşağıda paylaştığım makaleyi inceleyin.

5 oyun girmedim ama her ay yükle sil yapıp deniyorum 5 6 10 oyuna kadar atmışlığım var yine düzelmiyor :D

Olamaz 2 defa format attım antivirüs olarak kaspersy kullandım hiçbirşey yok.

Kullanmadım kullandım ancak kötüydü ama o ekran kartıyla oynarken B, ile en azından 60 FPS akıcı oynanabiliyor

Hani bağlanılıyor ekranı var ya Fortnite'nin bekleme yerine girerken orada CPU 100 GPU 0 oluyor oyuna girince de ikisi 50 falan oluyor paraşütten atlarken GPU 100 CPU 0 oluyor o tarz bir şeyler. Sanırım darboğaz var ama sanmıyorum diğer oyunlar tam fps alıyorum hiçbir sorunum yok.

Zaten öyle ancak dx 11 de bile oluyor.

5 oyun girmedim ama her ay yükle sil yapıp deniyorum 5 6 10 oyuna kadar atmışlığım var yine düzelmiyor :D
Hangi ekran kartını kullandınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı