RTX 4060 vs Xbox Series X

Mesela Baldurs Gate 3 PS5'de şehir kısmında 20 FPS çalışıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

PS5'te kalite modunda 30 fps sabit çalışıyor.

GTX 1650 Ti laptopum var satıp üzerine ekleyip RTX 4060 mı daha mantıklı ya da Xbox Series X mi?
Steam zamlarından dolayı Series X derim ben. Sadece oyun için kullanacaksanız zaten gayet işlevsel bir konsol, birçok özellik ve desteği ile rahatlık sağlıyor. Xbox Store'da oyun fiyatlarına bakın ve kararınızı verin.

@xefe

Act 3'de yer alan şehir kısmı iyi optimize edilmemiş. Ciddi performans sorunları var konsolda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Act 3'de yer alan şehir kısmı iyi optimize edilmemiş. Ciddi performans sorunları var konsolda.

Hocam bu oyunun ilk hali. Patch gelerek düzelttiler şuan sabit 30 fps kalite modunda.

@William Blazko hocam buda pc'nin optimizasyonu gerçekten harika! Dakika 10:33'e bakın dediğimi anlarsınız.

Oyun yapımcıları pc'ye doğru düzgün optimize etmiyor oyunları. DLLS ve FSR'ye çok güveniyorlar. O yüzden doğru düzgün optimize etmiyorlar.

Son düzenleme:
@William Blazko evime guc bela kendimi attiktan sonra kanepeme yayilip kontrolcuyle rahat rahat oyun oynamak varken neden bobrek tasi dusurur gibi ayar yapmaya ugrasayim? 30FPS adama olana cok bile. Rahat rahat oynamaktan yanayim. Onerini yap gec, konu sahibi dusunsun. Adi ustunde: oyun konsolu. Tek amaci oyun oynatmak.

@William Blazko evime guc bela kendimi attiktan sonra kanepeme yayilip kontrolcuyle rahat rahat oyun oynamak varken neden bobrek tasi dusurur gibi ayar yapmaya ugrasayim? 30FPS adama olana cok bile. Rahat rahat oynamaktan yanayim. Onerini yap gec, konu sahibi dusunsun. Adi ustunde: Oyun konsolu. Tek amacı oyun oynatmak.

PC'yi masada iki büklüm vaziyette kullanmak mecburiyetinde olduğunuzu kim söyledi? Ben PC'yi 55 inç TV'ye bağladım. Elimde DualSense ile yayıla yayıla oynuyorum oyunları. Kablosuz klavye ve mouse da var. Anlayacsğiniz konsoldan pek farkı yok konfor anlamında.

Neyse daha fazla uzatıp kişisel tartışmaya döndürmeyelim. PC ve konsol kullanıcısı olduğum için benim pek tercih yapma gibi bir derdim de yok şahsen.

PC'yi masada iki büklüm vaziyette kullanmak mecburiyetinde olduğunuzu kim söyledi? Ben PC'yi 55 inç TV'ye bağladım. Elimde DualSense ile yayıla yayıla oynuyorum oyunları. Kablosuz klavye ve mouse da var. Anlayacsğiniz konsoldan pek farkı yok konfor anlamında.

Neyse daha fazla uzatıp kişisel tartışmaya döndürmeyelim. PC ve konsol kullanıcısı olduğum için benim pek tercih yapma gibi bir derdim de yok şahsen.
Konsollar hep daha fiyat performans hemde çok uzun yıllar götürüyor. Mesela ps4 10 yıl götürdü. Yeni nesil konsollarda 10 yıl götürecektir. Xbox series x yerine aynı paraya pc al 10 yıl gitmez.

Konsollar hep daha fiyat performans hemde çok uzun yıllar götürüyor. Mesela ps4 10 yıl götürdü. Yeni nesil konsollarda 10 yıl götürecektir. Xbox series x yerine aynı paraya pc al 10 yıl gitmez.
GTA 6 gelecek. Muhtemelen de konsollara özel yayınlanacak. Satış patlaması olur PS5 ve Xbox Series S/X konsollarda.

Geri
Yukarı