RTX 4070 3600X ile darboğaz yapar mı?

Kastettigim o evet. Sorun oldugundan degil. Sadece cok kucuk bir darbogaz var onu soylemek istedim.

Arkadas cevap vermis kastim o cok kucuk bir darbogaz. Sorun olmadigini biliyorum sadece var cok ama cok kucuk. DSR acip 2K da oynuyorum oyunlari zaten.

Evet haklisiniz aslinda.

Aslında ufak overclock ile o darboğaz çözülebilir. yurt dışında olsaydı 50-100 birim fazla verilirdi ama burada 2500 birim fazla geliyor.

Aslında ufak overclock ile o darboğaz çözülebilir. yurt dışında olsaydı 50-100 birim fazla verilirdi ama burada 2500 birim fazla geliyor.
Evet cok fazla buradaki fark. Aman hocam OC demeyin zaten X diye yaniyorum diye bagriyor islemci sivi sogutma oldugu halde :D

Evet cok fazla buradaki fark. Aman hocam OC demeyin zaten X diye yaniyorum diye bagriyor islemci sivi sogutma oldugu halde :D

Her OC fazla ısındırmaz hocam. R5 1600 stok mu bilmiyorum fakat bayağı küçük bir stok fanda 75 dereceyi görüyordu BIOS'tan birkaç Boost ayarı kapatıp 3.8GHz'e sabitledim 70 üstünü görmüyor ve eskisine nazaran benchmarkda %10'un üzerinde performansım arttı. Aynı şekilde 7600X için de yapılabilir.

Her OC fazla ısındırmaz hocam. R5 1600 stok mu bilmiyorum fakat bayağı küçük bir stok fanda 75 dereceyi görüyordu BIOS'tan birkaç Boost ayarı kapatıp 3.8GHz'e sabitledim 70 üstünü görmüyor ve eskisine nazaran benchmarkda %10'un üzerinde performansım arttı. Aynı şekilde 7600X için de yapılabilir.
Hocam valla undervolt denedim sistem kapandi kendi kendine bende birdaha hic ellemedim.

Bakın istediğinizi diyebilirsiniz ama 4070'i darboğaz olmadan kullanmak için ideal işlemciler 1080p'de R7 7700, 2k'da R5 7600'dür. Ben de almasın demiyorum 5600'e yükseltsin işlemcisini en kötü.
En kötü 5600 alıp overclock yapar soğutması yeterli ise.
Arkadaşın dediği gibi 7500F'te düşünülebilir, fiyatı uygun.

Geri
Yukarı