RTX 4070 DLSS açılır mı?

lillyvuh

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar Spider-Man Remastered oynuyorum, 1080p FPS sıkıntım yok 150 FPS civarlarında, sorum şu DLSS açıp quailty moda çekince 200-250 FPS'e çıkıyor. Peki bu DLSS açmak oyunun grafiklerini bozar mı, elimden geldiğince ekran kartına yük bindirmek istiyorum oyunun optimizasyonu kötü olduğu için, sizce DLSS açık mı olsun kapalı mı? Grafiklerin daha iyi olması için.

4070, AMD Ryzen 5 7500F.

Hocam yanılıyor olabilirim ama DLSS ile oyunun akıcılığının artması lazım fakat 150 ve 200 250 arasını sen hissedebilir misin bilemedim. Yormak zorlamak ya da yük arttırmak için dene tabii bence elinde bu kart varken aynı karta sahibim bende deneyeceğim. DLSS açık oyna benim önerim. Video çekiyorum Türkçe dil desteği yama bulabilirsem bende başlayıp tüm grafikleri fulleyeceğim bakalım.

DLSS açıken daha düşük çözünürlükte renderlayacağından kartı daha az yoracaktır. Daha yüksek çözünürlükte renderlayabilirsin (resolution scaling) görüntü daha net olacaktır. Bazı durumlarda DLSS'teki keskinleştirme oyunun native çözünürlüğünden daha güzel gözükmesini sağlayabiliyor ama kartı yormak istiyorsan bence scaling'i arttır.

1080p kartı değil ki 4070, istediğin kadar yük bindir sen tınlamaz bile. Monitör 250Hz destekliyor mu? Eğer desteklemiyorsa 250 FPS almanın hiçbir anlamı yok. 4070 gibi bir kart da zaten DLSS açmaya ihtiyacın yok kapalı kalsın. Ayrıca evet görüntüyü bir miktar bozuyor bu uygulamalar.

1080p kartı değil ki 4070, istediğin kadar yük bindir sen tınlamaz bile. Monitör 250Hz destekliyor mu? Eğer desteklemiyorsa 250 FPS almanın hiçbir anlamı yok. 4070 gibi bir kart da zaten DLSS açmaya ihtiyacın yok kapalı kalsın. Ayrıca evet görüntüyü bir miktar bozuyor bu uygulamalar.

Şu anlık 2K monitore geçemiyorum ileride belki geçerim, o yüzden ileriye dönük olması için 4070 aldım, dediğin gibi 4070 1080'de çok rahat çalışıyor, monitor 75Hz bir de, o zaman kapalı kullanayım.

Geri
Yukarı