RTX 4070 mi RTX 4060 Ti mi alınır?

zagrens

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba bütçem 30-35k civarında ve sistem alacağım. RTX 4060 Ti veya 4070 arasında kaldım. Fakat monitörüm 1080p 144 Hz, 4070 alırsam bütçemden dolayı darboğaz olur mu yoksa 4060 Ti mi almalıyım? 4070 almayı daha çok isterim ama darboğazdan olur mu diye emin olamadım. Sistem önerileriniz varsa atabilir misiniz?

SSD'yi Crucial P5 Plus yap. Bütçeye uyarsa ekran kartını da 4070 yapabilirsin.

Beğenmedim atan arkadaşlar daha iyi sistem önerirse mutlu olurum. Neyi beğenmiyorsunuz tam olarak? 4070 yükseltmesi ile 37K ediyor. Sistemin hiçbir eksiği yok.

Bu sistem iyi midir? Bence çok iyi

Bu sistem iyi midir? Bence çok iyi.
İyi hocam. İncelemesi Technopat YouTube kanalında mevcut, dilerseniz göz atın.

@RoCoKo Dostum trollüğü bırak lütfen. Her mesajıma beğenmedim spamlıyorsun, daha iyi önerin varsa at. Yoksa bırak trollüğü.

Rica ederim hocam, beğenmedim basanlara aldanmayın. Trollük yapıyorlar. Sistemin kötü bir yanı yok. Sadece SSD'yi Crucial P5 yapabilirseniz daha iyi olur. Daha iyi bir disk Twinmos'a göre.

Bu arada diğer önerilen sistemde Crucial P3 var, iyi bir SSD değil. QLC NAND yongalarla geliyor, DRAM bulundurmuyor. Performans düşüşü olabilir, düşük TBW değerlerinden dolayı da daha kısa garanti ömür vadediliyor.

İyi hocam. İncelemesi Technopat YouTube kanalında mevcut, dilerseniz göz atın.

@RoCoKo Dostum trollüğü bırak lütfen. Her mesajıma beğenmedim spamlıyorsun, daha iyi önerin varsa at. Yoksa bırak trollüğü.

500 GB değil de 1 TB istiyorum. Kingston KC3000 1TB modeli iyi midir?

36k falan olmasi lazim.

500 GB değil de 1 TB istiyorum. Kingston KC3000 1TB modeli iyi midir?
Hocam şu arkadaşı dinlemeyin size gidip dediği güncellemeler ile neredeyse 35 bine 4060ti sistem toplatacak Benim topladığım sistem bütçenizin 1000TL üstü sadece. Ekran kartı performansları. Ya benim attığım yada diğer arkadaşın attığı 4070 sistemi alın ama onun ramleri aşırı zayıf ramlerinin benimki yerine değiştirip'de alabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artı -1 Eksi
Kingston KC3000 1TB modeli iyi midir?
Evet hocam oldukça kaliteli bir model.

Hocam şu arkadaşı dinlemeyin.
Şu arkadaşı dinlemeyin diyen kişi konu sahibine gidip Crucial P3 aldırıyor. Kimseye 4060Ti aldırmıyorum, 4070 yapın diye tavsiye ettim. Sizin gibi saçma sapan sadece ''saf güç'' videosu izleyip yorum yapmıyorum.

Burada dinlenmemesi gereken birisi varsa sizsiniz. ''Ben kullanıyorum sorun yok'' tayfasınız.

Evet hocam oldukça kaliteli bir model.

Şu arkadaşı dinlemeyin diyen kişi konu sahibine gidip Crucial P3 aldırıyor. Kimseye 4060 Ti aldırmıyorum, 4070 yapın diye tavsiye ettim. Sizin gibi saçma sapan sadece "saf güç" videosu izleyip yorum yapmıyorum.

Burada dinlenmemesi gereken birisi varsa sizsiniz. "Ben kullanıyorum sorun yok" tayfasınız.

Kendi önerdiğin sistemde tek SSD yuvalı sisteme Twinmos M.2 önermişsin gelmiş benim Crucial önermeme laf ediyosun. En azından 2 M.2 yuvalı bir anakart önerdim adam ileride yetersiz gelirse gider daha iyisini takar diye. Onu geçtim. 16 GB 5200MHz RAM var. Kasa desen XPG kasa zaten sistemi adam etmeye çalışsak 40 bin yapacak en az. Adam kısıtlı bütçe ile iş yapmaya çalışıyor. Sırf 1 ekran kartını NVIDIA yapabilmek için sistemin geri kalan tamamından kısıp sonra boş iş yapıyosunuz.

Sistem dizerken sadece ekran kartı almıyor insan. Paran varsa alırsın Nvidia yoksa alamazsın. Adamın 35K bütçesi var Biryerden kısması lazım illa Nvidia kart alacak diye bir kural yok insanın.

Adam senin önerdiğin sistemi alacak 1.5 sene sonra yok SSD patladı yok oyunlarda drop yiyorum RAM almam lazım. RAM slotu desen 4070 taktığın kasada 2 RAM slotlu anakart var. Adam 32'ye çıkarmak istese RAM'i baştan tekrar para vermesi falan lazım. Yükseltme yapmaya kalksa sistemin fiyatı iyice şişiyor.

Ben en azından adama düzgün üzmeyecek parçalarla Amd sistem topladım dezavantajı ne olur ilerde m2 ssd alması gerekir bitane birde RTX açmaz oyunlarda.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı