RTX 4070 sistemin RDR2'de FPS değerleri normal mi?

Görüntü kalitesi acayip fark ediyor. Oyunun grafikleri müthiş oluyor DSR ile 4K'da. Grafik seviyorum. Gölge ayarlarını deneyeceğim.

Hocam DSR ile 4K açınca gerçekten o 4K kalitesi hissiyatı oyuna yansıyor. Deneyenler bilir. 1080P'de resolution scale 2000 ile oynuyordum normalde. DSR 4K açınca oyunun grafik kalitesi uçtu diyebilirim. 1080p monitöre rağmen... Yani yazdığınızı zaten denemiş biriyim.

Evet monitör ve ekran kartı değişimi düşünüyorum ileride. DLSS açınca 10-15 FPS fark etti. Ama biraz grafik takıntılısı olduğum için kalitenin azaldığını görebiliyorum. Diğer ayarları da deneyeceğim. Ama pek çok ayarı düşürsem de 4K'da çok FPS fark ettirmiyor gibime geldi bu sebeple ben de yükseğe aldım. 4070 Ti super alsam bu oyundaki 35-45 arası olan FPS acaba 50-60 gibi değerlere çıkar mı?

Evet 50-60'a çıkar, ayrıca gerçek 2K monitör kullanırsanız 4K DSR kalitesinden daha iyi gözükür, ve daha iyi performans alırsınız, he tabii 4070 Ti super ile 4K çözünürlükte de oynayabilirsiniz Ultra ayarlarda 60 FPS'te, ama tavsiyem tüm ayarları köklemek yerine optimizasyon yapıp DLSS açıp isterseniz de FG ile oynamanız, FG görüntü kalitesini etkilemez, onun işi eski karelere bakıp yeni kare oluşturmak, tabii bu VRAM kullanımını ve input lag (ms) denen olayı arttırıyor, bu sorunlara okayseniz kullanabilirsiniz. Bu arada 2K monitörde DLSS pek değiştirmiyor kaliteyi, performansı da düşük FPS'lerde iken pek arttırmaz, ama şöyle bir 80 90 FPS alıyorsanız onu bayağı arttırır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RTX 4070 4K Hub Optimized ayarlarda Saint Denis'te (yine çok yoğun bir bölge) 70 FPS alıyor ortalamada, DLSS işin içine girince 90-100 FPS alıyor, 2K optimize ayarlarda ortalama 140, DLSS ile 160 FPS alıyor ortalama. 4070 Ti Super bir tek RDR2 için gereksiz, 4K'da zaten 4070 ile 60+ FPS alabiliyorsun. Ben olsam uğraşmazdım, yanına 2K bir monitör çekerdim. en kötü DSR kullanıp yine 4K yaparsın ama gerek yok.

Evet 50-60'a çıkar, ayrıca gerçek 2K monitör kullanırsanız 4K DSR kalitesinden daha iyi gözükür, ve daha iyi performans alırsınız, he tabii 4070 Ti super ile 4K çözünürlükte de oynayabilirsiniz Ultra ayarlarda 60 FPS'te, ama tavsiyem tüm ayarları köklemek yerine optimizasyon yapıp DLSS açıp isterseniz de FG ile oynamanız, FG görüntü kalitesini etkilemez, onun işi eski karelere bakıp yeni kare oluşturmak, tabii bu VRAM kullanımını ve input lag (ms) denen olayı arttırıyor, bu sorunlara okayseniz kullanabilirsiniz. Bu arada 2K monitörde DLSS pek değiştirmiyor kaliteyi, performansı da düşük FPS'lerde iken pek arttırmaz, ama şöyle bir 80 90 FPS alıyorsanız onu bayağı arttırır.

Ayarlar grafik kalitesine etki ediyor diye yüksek tutuyorum. 50-60'lara gelince FPS yeterli gerisi oyunun grafiklerinin zevkini çıkarıyorum. Ayarları kökleyince RTX 4070'in VRAM yetmemeye başlıyor zaten. Yoksa FXAA falan da açacağım. FPS 60'larda oldu mu RDR2 için yeterli bence. Zaten FPS oyunu değil. Normal 2K bile şu anki DSR 4K'den iyi ise bu oyun hakikaten grafik olarak muhteşem demektir.
FG ve DLSS kullanmak istemiyorum. Muhtemelen de tüm ayarları yine yüksek tutarım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RTX 4070 4K Hub Optimized ayarlarda Saint Denis'te (yine çok yoğun bir bölge) 70 FPS alıyor ortalamada, DLSS işin içine girince 90-100 FPS alıyor, 2K optimize ayarlarda ortalama 140, DLSS ile 160 FPS alıyor ortalama. 4070 Ti Super bir tek RDR2 için gereksiz, 4K'da zaten 4070 ile 60+ FPS alabiliyorsun. Ben olsam uğraşmazdım, yanına 2K bir monitör çekerdim. En kötü DSR kullanıp yine 4K yaparsın ama gerek yok.

İşte ben maksimum kalitede o FPS'i almak istiyorum. Bunun için 4070'in VRAM bile yetmiyor. İmkan olursa 4070 Ti SUPER ve 2K monitöre yükseltme yapacağım. Deyişinize göre zaten 2K monitör bile çok fark ettiriyor.

Ayarlar grafik kalitesine etki ediyor diye yüksek tutuyorum. 50-60'lara gelince FPS yeterli gerisi oyunun grafiklerinin zevkini çıkarıyorum. Ayarları kökleyince RTX 4070'in VRAM yetmemeye başlıyor zaten. Yoksa FXAA falan da açacağım. FPS 60'larda oldu mu RDR2 için yeterli bence. Zaten FPS oyunu değil. Normal 2K bile şu anki DSR 4K'den iyi ise bu oyun hakikaten grafik olarak muhteşem demektir.
FG ve DLSS kullanmak istemiyorum. Muhtemelen de tüm ayarları yine yüksek tutarım.

İşte ben maksimum kalitede o FPS'i almak istiyorum. Bunun için 4070'in VRAM bile yetmiyor. İmkan olursa 4070 Ti SUPER ve 2K monitöre yükseltme yapacağım. Deyişinize göre zaten 2K monitör bile çok fark ettiriyor.
RDR2'de 4K Ultra ayarlarda yaklaşık 9 GB VRAM kullanıyor, yani gayet yeterli 4070'in VRAM'i, fps kas gücünden dolayı düşük, yani şöyle düşünün, diyelim ki 32 GB ram'iniz var, ve oyundayken toplam 25 GB kullanılıyor, siz 128 GB RAM taksanız da toplam 25 GB kullanılacak ve aynı FPS alınacak. Eğer 4K'da ultra ayarlarda 60 FPS alıp hiç grafik kısmak istemiyorsanız 4070 Ti S alın o zaman, 2K'da oynayacaksanız ultra ayarlarda 4070 60+FPS alıyor zaten, o ekran kartına geçmenize gerek yok. Bu arada evet 2K monitör DSR 4K'dan daha kaliteli duruyor.

RDR2'de 4K Ultra ayarlarda yaklaşık 9 GB VRAM kullanıyor, yani gayet yeterli 4070'in VRAM'i, FPS kas gücünden dolayı düşük, yani şöyle düşünün, diyelim ki 32 GB RAM'iniz var, ve oyundayken toplam 25 GB kullanılıyor, siz 128 GB RAM taksanız da toplam 25 GB kullanılacak ve aynı FPS alınacak. Eğer 4K'da Ultra ayarlarda 60 FPS alıp hiç grafik kısmak istemiyorsanız 4070 Ti S alın o zaman, 2K'da oynayacaksanız Ultra ayarlarda 4070 60+FPS alıyor zaten, o ekran kartına geçmenize gerek yok. Bu arada evet 2K monitör DSR 4K'den daha kaliteli duruyor.

Teşekkürler hocam. Aynen öyle ayar kısmak istemiyorum. Müsait zamanda 4070 Ti Super ve 2K Monitöre geçmeyi planlıyorum.

Geri
Yukarı