RTX 4070 Super model seçimi

bJonturk

Kilopat
RTX 4070 Super çıkmadan önce 4070'li bir sistem toplamak için araştırma yaparken bazı marka modellerin tercih edilmemesi gerektiğini okumuştum. Örneğin MSI Ventus modeli. 4070 Super içinde aynı durum geçerli mi yoksa super çıktıktan sonra bu durumlarda değişiklik oldu mu?

Çok sıcak bir yerde yaşadığım için ısınma problemi beni çok korkutuyor bu yüzden almak istediğim marka ASUS. ASUS'tan da vazgeçemiyorum vazgeçmeye çekiniyorum. Vazgeçmeyince de bütçemi zorluyor ve mecburen anakart, RAM, SSD gibi parçalarda kalite düşürmek zorunda kalıyorum.

Örneğin INNO3D RTX 4070 Super 2 fanlı modeli ile bir sistem toplarsam çok güzel bir sistem toplarken ASUS Dual RTX 4070 Super ile toplarken diğer parçalardan kısmak durumunda kalıyorum. Uzun süredir bu durumla cebelleşip işin içinden çıkamıyorum.

ASUS'tan vazgeçip MSI Ventus 2X modelini alırsam sıkıntı yaşar mıyım?
Daha ucuza geçip INNO3D 2X modelini alırsam bir sıkıntı yaşadığımda muhatap bulabilir miyim veya sıkıntı yaşar mıyım?
ASUS marka ekran kartı alıp sistemi DDR4 yapıp yine güzel parçalar alabiliyorum fakat ilk başta planım DDR5 Ti. R5 7500F ile değil de R5 5700X ve ASUS Dual 4070 Super parçalarıyla sistem toplarsam DDR5 toplamadığıma pişman olur muyum? R5 7500F ile R5 5700X arasında ne kadarlık bir FPS değişimi olur?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Ventus almayin diger modellerde sıkıntı yasamazsiniz. Asus en iyisi diye birsey yok.
Redditteki 4070 comparisonlarda Asus dual ile palit ve inno3d arasında sıcaklık farkı çok fazla. Bu benim kafamı karıştırıyor açıkçası.

5700x veya 7500F ile 4070 kullanırken nasıl bir fark yaşarım bir fikriniz var mı acaba?

Redditteki 4070 comparisonlarda Asus dual ile palit ve inno3d arasında sıcaklık farkı çok fazla. Bu benim kafamı karıştırıyor açıkçası.

5700x veya 7500F ile 4070 kullanırken nasıl bir fark yaşarım bir fikriniz var mı acaba?
7600 daha doğru geliyor fakat 7500f ile hicbir problem yasamazsiniz uyumlu bir işlemci. Ekran kartı islemciler kadar isinmaz o yuzden ciddiye almayin. Eger bir ekran kartı testlerde 75 76 dereceyi gecmiyorsa hicbir problem oldugunu sanmiyorum.

Zotac modeli tercih edilebilir. Asus dual da guzel bir model eger fiyat farki azsa. Palit de guvenilir oneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı