RTX 4070 Ti 16 GB versiyonu çıkar mı?

QrShot

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, RTX 3080 ASUS ROG kullanıyorum. Ekran kartı benim değil ikinci el satış olarak satış ilanına koydum satılana kadar aktif olarak kullanıyorum. Satıldıktan sonra kendime 4070 Ti'ya da uygun fiyatlı 4080 almayı düşünüyorum Gainward Phoenix GS modeli mesela. Şimdi sizlere sorum şu şekilde; 4080'lerde çok fazla cw şikayeti görüyorum en üst modelden en alt modele kadar. 4070 Ti ekran kartında ise 12 GB VRAM beni rahatsız ediyor. Bilgisayar bileşenlerimi güncelledim artık daha fazla güncellemeyi düşünmüyorum alacağım son parça ise ekran kartı olacak. Sizce cw göz ardı edip 4080 mi almalıyım yoksa 4070 Ti iyi bir model mi almalıyım? Bu arada oyunları 2K oynuyorum ileride 4K 144 Hz monitörler ucuzladığında geçmeyi düşünüyorum. 4K 60 FPS oyunculuk benim için yeterli sadece arada oynayacağım FPS oyunları yüzünden 4K 144Hz olmasını istiyorum yoksa çoktan 4K 60Hz bir monitör almıştım.

Başlıkta belirttiğim gibi sizce 4070 Ti 16 GB VRAM versiyonu çıkar mı?

12GB VRAM yetersiz, çıkartacaklarını düşünüyorum da gene de çok ümitlenmeyin derim.
Çıkarırlarsa benim 3070ti emekli olur direkt. 8GB Vram HİÇBİR oyunda yetmiyor. Hep 8030mb kullanım görüyorum. Dying lighttan forza 5'e... Apex bile 8'e dayanıyor ya.

NVIDIA'nın VRAM politikası gerçekten adamı deli eder. RTX 3050 gibi bir karta 8GB VRAM koyup aynı VRAM'i 3070 gibi bir karta koymak, tamamen dolandırıcılıktır. Konu sahibi arkadaşa aklıma gelmişken sormuş olayım, AMD kart istiyor musunuz? Eğer AMD kart istiyorsanız ona göre daha iyi öneri yapabiliriz. Oyunları 2K'da oynamak istiyorsanız fazlasıyla VRAM'e ihtiyacınız olacak.

NVIDIA'nın VRAM politikası gerçekten adamı deli eder. RTX 3050 gibi bir karta 8GB VRAM koyup aynı VRAM'i 3070 gibi bir karta koymak, tamamen dolandırıcılıktır. Konu sahibi arkadaşa aklıma gelmişken sormuş olayım, AMD kart istiyor musunuz? Eğer AMD kart istiyorsanız ona göre daha iyi öneri yapabiliriz. Oyunları 2K'da oynamak istiyorsanız fazlasıyla VRAM'e ihtiyacınız olacak.
Maalesef Nvidia varken AMD gibi bir sürpriz kutu ile uğraşmak istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı