RTX 4070 TI Super veya RTX 4080 Super için 2K'da darboğaz yapmayacak AM4 işlemci önerisi

RasmuS

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, AM4 MSI MPG B550 Gaming Plus Anakartım, Ryzen 5 5600 işlemcim ve 2K monitörüm var.
RTX 4070 TI SUPER veya RTX 4080 SUPER ekran kartı almayı düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla 2K'da bu iki ekran kartı da mevcut işlemcim ile darboğaz yaşıyor.

Anakart, RAM değiştirmeden işlemciyi güncellemeyi düşünüyorum. Önerebileceğiniz işlemciler nelerdir ?

Merhaba, AM4 MSI MPG B550 Gaming Plus anakartım, Ryzen 5 5600 işlemcim ve 2K monitörüm var.
RTX 4070 Ti super veya RTX 4080 Super ekran kartı almayı düşünüyorum. Araştırdığım kadarıyla 2K'da bu iki ekran kartı da mevcut işlemcim ile darboğaz yaşıyor.

Anakart, RAM değiştirmeden işlemciyi güncellemeyi düşünüyorum. Önerebileceğiniz işlemciler nelerdir?

4070 Ti Super'de 5600 bir süre idare eder ama 4080 için aynısını söyleyemem. Bu konu hakkında fikrinin olması için bu video'yu izlemeni öneririm. @kino hocanın dediği işlemciler AM4 için en tepe işlemcilerdir. Eğer bütçeniz müsaitse, 4080 ekran kartı ve işlemci yükseltmesi yapmanızı öneririm. Ancak maddi durumunuz kısıtlı ise, ekran kartından tasarruf yapabilir ve 4070 Ti Super veya daha alt bir modeli tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı