RTX 4070'li sistemde Fortnite FPS düşmesi yapıyor

omercetin6034

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bundan yaklaşık 3 ay önce bir sıfır sistem topladım. Fakat ilk defa Fortnite indireyim dedim indirdim ve sonuç hüsran. Sizce dropu neden atar? Tüm ayarlar ultrada herhangi bir ısınmada söz konusu değil. RDR 2 dede takılma sorunum var. Ama oyun oynanıyor. Bu sistemde The Last of Us Cyberpunk 2077 God of War Uncharted bitiridim hiç drop yemedim. Böyle basit oyunda neden drop yerim? DDU ile driver sildim yükledim aynı birçok yöntem denedim işe yaramadı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem.
i5 13600KF.
4070 OC 12 GB.
2x16 GB 6000MHz CL36 RAM DOCP aktif.
1TB Kingston SSG 7300 okuma 6000 MB yazma.
ASUS TUF Gaming Z690 Plus D5 anakart.
750W Gold 80+Plus Full modüler Gigabyte Aorus PSU.
360mm sıvı soğutma h150.

Performansa çekince, düşüğe çekince 180FPS'e sabitliyorum, yine droplar sık oluyor. Her türlü sık drop oluyor ama bir yerden sonra kesiyor. Çoğunlukla başlangıç alanında ve otobüsten atlarken oluyor. Birçok oyun oynadım, bu oyunda sorun yaşadım sadece. RDR 2'de de takılma sorunum vardı. Optimize grafik ayarı çektim, düzeldi.
Sorunun çözümü var mı rtx 4060 ryzen 5 5600 ile fps düşmesi ve takılmya yasiyorum fortnitede diger oyunlarda yasamiyorum.

Sorunun çözümü var mı RTX 4060 Ryzen 5 5600 ile FPS düşmesi ve takılmya yasiyorum Fortnite'de diger oyunlarda yasamiyorum.

Oyundan kaynaklı diye düşünüyorum ben diğer oyunlarda sorunun yoksa oyunşle alakalı bende de aynı şekil kafana takma.

Videoda olduğu şekildemi oluyor FPS düşmesi.

Bende de aynı o şekil yapıyor.
Muhtamelen sorun fortniteyle ilgilidir valorantta sistemimle en yüksek ayarlarda herşeyin dibine kadar yükselttiğimde 2 k çözünürlükte 370 fps alıyorum 280 400 arası fpslerim normal yani anlayamadım neden böyle oluyor fortnite de.

Bende de aynı o şekil yapıyor.
Hocam konu açtım kendim video çekip youtube linkini paylaşıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
sorunum bu şekildedir.

Son düzenleme:
Muhtemelen sorun Fortnite'yle ilgilidir Valorant'ta sistemimle en yüksek ayarlarda her şeyin dibine kadar yükselttiğimde 2 k çözünürlükte 370 FPS alıyorum 280 400 arası FPS'lerim normal yani anlayamadım neden böyle oluyor Fortnite de.

Hocam konu açtım kendim video çekip YouTube linkini paylaşıyorum
sorunum bu şekildedir.

Evet reis bende de bu şekil oluyor diğer oyunlarda sorunum yok.

Fortnite donanım ve donanımın yazılımlarını seçen bir oyun, yani optimizesi oturmamış bir oyun. Yüksek bir kartta drop yaşarken düşük bir kartta yaşanmayabiliyor, bu hem donanımın driverinin yeni/eski durumunu seçiyor, hem de sistemin kendisini. Yani kartın farklı farklı driver sürümlerinde deneme yapın, elbet birisinde bu sorunu aşarsınız gibime geliyor.

Fortnite donanım ve donanımın yazılımlarını seçen bir oyun, yani optimizesi oturmamış bir oyun. Yüksek bir kartta drop yaşarken düşük bir kartta yaşanmayabiliyor, bu hem donanımın driverinin yeni/eski durumunu seçiyor, hem de sistemin kendisini. Yani kartın farklı farklı driver sürümlerinde deneme yapın, elbet birisinde bu sorunu aşarsınız gibime geliyor.

Fortnite, oynamamız için bu kadar uğraşacaksak hiç oynamayalım bence hocam yeni sürümde elbet çözülecektir zaten çok da takmaya gerek yok. Diğer oyunlarda FPS sıkıntısı yoksa sıkıntı yoktur bence Fortnite'da oynamayı veririm. Kısacası isteyen eski sürüme falan geçip deneyebilir deneyen olursa yazabilir düzeldi mi düzelmedi mi belirtir burada ben eski sürüm yüklemeyi de bilmiyorum zaten araştırıp denerim bir ara. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

Geri
Yukarı