RTX 4070'li sistemde oyunlarda düşük ve Ultra ayarlarda aynı FPS değerini almak

İşletim sistemi
Windows 11

Bu pencereden görmek istediğin değerleri açıp kapayabilir, renklerini vs değiştirebilirsin. SS atmanı bekliyorum.

Hocam dün bir konu üzerine çalıştım GeForce Experience'de ayarlar var orada bir sistem var grafik ayarını size göre ayarlayıp düşük ayarlarda aldığınız FPS'i Ultra ayarlarda almanızı sağlıyor acaba o muhabbetten kaynaklı olabilir mi Unlost'un FPS arttırma videosunu bir izleyin isterseniz belki bir faydası olur size.

Hocam bunu SS olarak burada gösterme şansınız var mı?

Hocam bunu SS olarak burada gösterme şansınız var mı?

Hocam size SS olarak gösterme şansım yok çünkü şirkette işteyim şu an ayrıca unlostun videosunu izlerseniz en detaylı şekilde anlatıyor izleyip yaparsan daha faydalı olur ayrıca 15:00'dan başla oradan başlıyor şimdiden iyi seyirler iyi çalışmalar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam tahminimce siz grafikleri ultraya çekince ekran kartına yük biniyor. Grafikleri düşürüncede işlemciye yük biniyor ve aynı değeri alıyorsunuz.

İlk 2 ss ultra ayarlar dlls quality, 3. ss en düşük ayarlar dlss balanced, 4. ise lobden herhangi bir an. gördüğünüz gibi cpu kullanımı her 2 durumda da daha fazla ama fps düzeyi hemen hemen aynı.

MSI Afterburner'ı BF2042 ile açamadığımdan NVIDIA'nın uygulamasını kullandım.

Hocam tahminimce siz grafikleri ultraya çekince ekran kartına yük biniyor. Grafikleri düşürüncede işlemciye yük biniyor ve aynı değeri alıyorsunuz.

ilk 3 resim ultra dlss quality, sonuncu ise en low ayarlar dlss kapalı.

ekran kartı ultrada kullanımı %89-%94 arası hiç %99 olduğunu göremedim sebebi ne olabilir?

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…