RTX 4080 için 4K 144Hz vs 2K 240Hz monitör

Bütçe
15.000
Tercihimi 4K 160Hz olarak kullandım hocam. Beni üzmedi.

Güzel olmuş, 160 Hz ve 160 FPS oynamak güzel bir duygu 4K'da.
Gelecekte 4K 240Hz de olabilir fakat o monitörler epey pahalı şu an, belki yeni çıkan monitörler OLED'ler eksi monitörleri fiyatı düşürür.

Hocam ultrawide monitör hiç kullanmadım. Alışamam gibi geliyor. Hem o monitörlerde FPS türü oyun ne kadar sağlıklı olur emin olamadım.

Oyunlarda 4K 144+ FPS alabilir miyim ki bu sistem ile? Ya da mesela FPS oyunlarında 2K'ya geçirmek çözünürlüğü bana ne kadar bir kayıp yaşatır görüntüden?
Mevcut monitörüm 1080 144Hz, onun için 240Hz deneyimlemek çok çekici geliyor fakat 4K'den vazgeçmek de düşündürüyor. Çok kararsızım.

RX 7900 XTX ile 4K da Warzone 150-160 alıyorum her şey Ultra. Overwatch 2 de 300-350 alırım Epic ayarlarda FSR kapalı. Bundan önce 2K 240 Hz Samsung monitör kullandım açıkçası Online oyunlarda pek farkını göremedim 240 Hz'den 144 Hz geçince.

144Hz demek istediniz herhalde.

LG UltraGear 27GN950-B Monitör

144Hz 4K olduğu yazıyor.

Ne kadara alabildiniz paylaşabilir misiniz?

Harika bir oyun deneyimi olacaktır. Sonuçları paylaşmanızı bekliyor olacağız.

Zaten 4K 144Hz almış.

Hocam şu şekilde; kendi programını yükleyip ardından güncelleme yapınca monitörün kendi menü ayarlarına overclock seçeneği geliyor. 160Hz yapabiliyoruz monitörü. Aynı anda HDR açılamıyor. 144Hz kullanırken biraz daha canlı gibi geldi monitör bana. FPS oyunu oynarken 160Hz kullanıyorum. Onun dışında 144Hz kullanıyorum. İkisi de gayet güzel. Yine olsa yine bu monitörü alırdım. Tamamı ile memnunum. MediaMarkt kendi mağazasında şansa stok bulup aldım. 15 ya da 16'ya aldım net hatırlayamıyorum. Daha öncesinde yazmış olabilirim. Bazı yerlerde bu monitörün fan sesi yaptığını yazmışlar. Ben hiç duymadım. Duymaya çalıştım yine duyamadım :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı