RTX 4080 için i9 mu i7 mi?

Emre_G

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart Asus Tuf B760M Plus
Kasa Asus Tuf GT502
Ram Kingston CL-16 32gb
Cpu İ7-14700KF
ASUS RTX 4080
PSU FSP 850W
Hocalarım iyi günler dilerim.
Geçtiğimiz aylarda RTX 4080 almıştım. Bir süredir kullanıyorum, memnunum ama işlemcimden (i5-12400) kaynaklı darboğaz yaşıyordum. Şimdi değiştirme kararı aldım. i7'nin de gayet yeterli olacağını düşünüyorum ama i9 da bir yandan göz kırpıyor. Bütçeyle ilgili sıkıntı yok ama arada 5-6k bi' fiyat var. İ9 almam gereksiz mi olur, bir tavsiyeniz var mı?

Bir de Cooler Master ML120l V2 soğutma kullanıyorum tek fanlı. Değiştirmeli miyim?

İki işlemci de yeterli olur, render alma durumunuz yoksa i7 alın. Ayrıca sıvı soğutma biraz sıkıntılı en az 240mm alın. Hatta i9 olursa 360 bile gerekebilir modeline bağlı.

Hocalarım iyi günler dilerim.
Geçtiğimiz aylarda RTX 4080 almıştım. Bir süredir kullanıyorum, memnunum ama işlemcimden (i5-12400) kaynaklı darboğaz yaşıyordum. Şimdi değiştirme kararı aldım. i7'nin de gayet yeterli olacağını düşünüyorum ama i9 da bir yandan göz kırpıyor. Bütçeyle ilgili sıkıntı yok ama arada 5-6k bi' fiyat var. İ9 almam gereksiz mi olur, bir tavsiyeniz var mı?

Bir de Cooler Master ML120l V2 soğutma kullanıyorum tek fanlı. Değiştirmeli miyim?

Bence i7. çünkü render, edit vb. yapmıyorsanız i9'un çok gereği ayrıca 13. 14. nesil i9 alacaksanız o hava soğutma yetmeyebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı