RTX 4080 R7 7700X sistemde oyunlarda stuttering nasıl anlaşılır?

BlueScreenSlayer

Hectopat
RAM
Kingston Fury 32 GB
SSD veya HDD modeli
980 PRO
Ekran kartı
4080
Anakart
B650M A WIFI
İşlemci
R7 7700X
Merhaba oyunlarda stuttering yaşıyor muyum yoksa yaşamıyor muyum bilmek istiyorum ya da Micro stuttering. Bir yerde görmüştüm arkadaş %1 ve %0.1 FPS değerlerine bakılmalıdır diye. Alan Wake 2'de DLSS açık ultrada değerler böyle. Sizce bu stuttering belirtisi mi? Oyunlarda koşarken ilerlerken arada milisaniyelik takılabiliyor açıkçası.

1704898756650.png

Merhaba oyunlarda stuttering yaşıyor muyum yoksa yaşamıyor muyum bilmek istiyorum ya da Micro stuttering. Bir yerde görmüştüm arkadaş %1 ve %0.1 FPS değerlerine bakılmalıdır diye. Alan Wake 2'de DLSS açık ultrada değerler böyle. Sizce bu stuttering belirtisi mi? Oyunlarda koşarken ilerlerken arada milisaniyelik takılabiliyor açıkçası.

Eki Görüntüle 2080422

Gecikmeyi kontrol et, genelde stutter ya da Micro stutter olduğunda bir anda çıldırıveriyor,
M.2 SSD'yi başka bir sokete takmayı dene.
Görüntü oluşturma gecikmesini grafikle izleyebiliyorsan kontrol et, çok lanet bir şey.

Gecikmeyi kontrol et, genelde stutter ya da Micro stutter olduğunda bir anda çıldırıveriyor,

Görüntü oluşturma gecikme sanırım. 70-80 ms oluyor hareket ederken. Hareket etmezken 25 ms civarı.

Görüntü oluşturma gecikmesini grafikle izleyebiliyorsan kontrol et, çok lanet bir şey.

Hocam rahatsız ediyorum ama aynı olaya GTA V'de rastladığımı söyleyemem. İlk olarak normal FPS ile %99 FPS arasında sadece 10-20 FPS civarı vardı sanırım normal. Gecikme de tüm ayarlar yüksekte 10 ila 15 ms arası gidiyordu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı