RTX 4080 sistem toplama

Bütçe
60000-70000

SadFatCat

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I7 13700KF
MSI PRO Z790-P WIFI DDR5 7000MHZ(OC)
Palit RTX4080 GAMEROCK OC
Gskill Trident Z5 32GB 6000Mhz DDR5 CL32
MSI MPG A1000G 1000w
Cougar Aqua 360mm
Samsung NVMe 980 PRO
Asus ROG STRIX Helios Mid Tower
Dell G3223Q Monitör
Herkese iyi günler öncelikle yaklaşık 2-3 aydır sistem toplamak için forumları falan araştırıyorum. 4080'nin çıkışını bekliyordum. Kart beklediğimden biraz yüksek satış fiyatıyla çıktı ama malum ekonomik şartlarda 1 ay sonra bile ne olacağı belli değil. Sistemi oyun için topluyorum. 4K yüksek FPS'lerde 3A ve Online rekabetçi oyunlar oynuyorum forumdaki arkadaşlarında yardımlarıyla diğer konulara bakarak bir sistem topladım son bir konu açayım dedim fikir ve görüşleriniz için. Öneri ve fikir veren herkese teşekkürler şimdiden.
işlemci:

ekran kartı:
Palit RTX4080 GAMEROCK OC 16GB 256Bit GDDR6X - Game Garaj
Palit fiyat olarak diğer kartlara göre daha uygun geldi. Markası pek bilindik değil ama yorumlar olumluydu. Varsa daha önce kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

anakart

RAM:
RAM konusunda pek emin değilim önerilere açığım. DDR5 olması tercihim.

SSD:

sıvı soğutma:

PSU:

kasa:

Araştırdığım kadarı ile böyle bir sistem toplamayı düşünüyorum. Sosyaldeki arkadaşlara teşekkür ederim. Diğer konulardan bayağı yararlandım. Varsa eklemek istediğiniz veya şu parça gereksiz, uyumsuz şunu alsan daha iyi olur dediğiniz yardımlarınızı bekliyorum.

Son olarak monitör seçimi yapamadım hala 4K 144Hz 1ms bir monitör düşünüyorum. Monitör için fikir ve önerileriniz bekliyorum. (monitör belirttiğim bütçeye dahil değil.)

Geri
Yukarı