RTX 4080 üst seviye sistem için monitör tavsiyesi

Bütçe
220000
Hocam bu arada sistemimi yeniledim de eski donanımlarımı satsam iyi olacak. Hangi platformda satmamı önerirsin?

Forumda ikinci el satış kısmı var. Ben zamanında ürün aldım. Güzel alışverişler oluyor. Mesaj sayın çok düşük belki göremeyebilirsin o kısmı.
Bu yüzden Letgo ve Sarı sayfaya yönel.

Philips kağıt üzerinde iyi özellikler sunan modeller çıkartıyor. Ben daha önce Philips için, Gaming monitör sektöründe başarılı değiller yorumunu yaptım. Hala daha sıcak bakmıyorum modellerine. TV konusunda Philips'e okeyim ama monitör olarak son seçenek.

Philips kağıt üzerinde iyi özellikler sunan modeller çıkartıyor. Ben daha önce Philips için, Gaming monitör sektöründe başarılı değiller yorumunu yaptım. Hala daha sıcak bakmıyorum modellerine. TV konusunda Philips'e okeyim ama monitör olarak son seçenek.

Yalnız hocam şu Samsung OLED G8 konusuna baktım da o monitöre baya ısındım ya. Yani gözümü karartıp alsam mı demiyor değilim :D

Yalnız hocam şu Samsung OLED G8 konusuna baktım da o monitöre bayağı ısındım ya. Yani gözümü karartıp alsam mı demiyor değilim :D

Alınır elbette. Eksik bir yan göremiyorum monitörde. Adamlar yapmış.
Ülkemizde pahalı mı - evet çok pahalı. Lükse kaçmak oluyor. O paraya eve OLED TV alırım. Duvara asarım. Tabii ihtiyaç meselesi bu anlattığım.
Durumun müsaitse malzeme ortada. Niye aldın diye seni kimse yargılamıyorsa, kredi kartının ekstresini öderken zorlanmıyorsan, al koy masaya keyfini çıkart.🙂

Merhaba. Monitör arayışı içerisindeyim. RTX 4080 aldım. Ben çok fazla FPS oyunu oynayan biri değilim. Bu nedenle 240Hz aramıyorum. Kafamda birçok soru var.
  • 4K 27 inç?
  • 4K 32 inç?
  • 2K 27 inç?
  • VA ya da IPS (VA olursa kavisli olması endişelendiriyor. Sürekli düz ekran kullandım)
32 inç biraz gözümü korkutuyor çok mu büyük gelir gözüme diye. Gerçekten bu tür monitörleri deneyimlemiş kişilerden tavsiye istiyorum. Teşekkürler.
Kartınız 4k kartı 4k monitör tercih edin 4k 27 inç güzel olur.

Alınır elbette. Eksik bir yan göremiyorum monitörde. Adamlar yapmış.
Ülkemizde pahalı mı - evet çok pahalı. Lükse kaçmak oluyor. O paraya eve OLED TV alırım. Duvara asarım. Tabii ihtiyaç meselesi bu anlattığım.
Durumun müsaitse malzeme ortada. Niye aldın diye seni kimse yargılamıyorsa, kredi kartının ekstresini öderken zorlanmıyorsan, al koy masaya keyfini çıkart.🙂

Gerçekten güzel monitör fakat bu paraları verme meselesine gelince orada elin gitmiyor. Ama aynısını 4080 alırken de yaşamıştım önce bir süre olmaz ya o kadar para veremem dedim. Sonra bir anlık gazla aldım :D umarım bunda da böyle bir şey olmaz :)

Yani bu monitörü alıp sadece dizi-film izleyip ve oyun oynayacaksan çok da mantıklı bir yatırım gibi durmuyor, hani ayrıca iş de yapılacaksa alınması gerekiyormuş gibi duruyor. Bilemedim.

Gerçekten güzel monitör fakat bu paraları verme meselesine gelince orada elin gitmiyor. Ama aynısını 4080 alırken de yaşamıştım önce bir süre olmaz ya o kadar para veremem dedim. Sonra bir anlık gazla aldım :D umarım bunda da böyle bir şey olmaz :)

Yani bu monitörü alıp sadece dizi-film izleyip ve oyun oynayacaksan çok da mantıklı bir yatırım gibi durmuyor, hani ayrıca iş de yapılacaksa alınması gerekiyormuş gibi duruyor. Bilemedim.
O zaman 2k 165hz monitör alın yine uygun bir seçim olur.

Yani bu monitörü alıp sadece dizi-film izleyip ve oyun oynayacaksan çok da mantıklı bir yatırım gibi durmuyor, hani ayrıca iş de yapılacaksa alınması gerekiyormuş gibi duruyor. Bilemedim

Monitör seçimi kullanım amacına hitap etmeli. İş ile uğraşanlar var. Bireyin tek amacı grafik tasarım yapmak, proje hazırlamak vs. Ona göre seçim yapıyor. Biri Full CS oynuyor gidiyor BenQ alıyor. Bu baktığın monitörde aynı mantıkta. Bunun karşısında oturup bütün gün çalışacaksın. Tüm işlerini bu monitör görebilecek düzeyde çünkü. Yoğun biri olman gerekiyor. Diğer türlü binemediğin Ferrari'yi neden alıyorsun? Garajda yatması kar mı zarar mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı