RTX 4080 ve R7 7700X sistem World of Warcraft oynarken aniden kapanıyor

Makaleler
1
RAM
32 GB 5600 MHz
SSD veya HDD modeli
Adata XPG Gammix s5 512gb
Ekran kartı
RTX 4080
Anakart
GIGABYTE B650M DS3H AM5
İşlemci
AMD Ryzen 7 7700X
Bilgisayarımı çok zorlamayan World of Warcraft oynarken başıma geldi. Bilgisayar aniden kendini yeniden başlattı. Üstelik açılma süresi de belirgin bir şekilde fazla oldu. Dün öğlen de kahve yapmaya gittim geldim ve bilgisayarımı kapanmış halde buldum. Olay görüntüleyicisi aşağıda. Eğer gerekliyse onları da paylaşabilirim.

1695495505992.png

Hocam sorunuzu tam anlayamadım

OCCT çalışır çalışmaz sistem yeniden başlıyor bu arada.

Prize direkmi bagli bilgisayar yoksa arada ekstra bir şey var mı?

OCCT testinde direk yeniden başlıyorsa buyuk ihtimal PSU ile alakali yeni ise sistem PSU aldiginiz yer ile irtibata gecin

Prize direkmi bagli bilgisayar yoksa arada ekstra bir şey var mı?

OCCT testinde direk yeniden başlıyorsa buyuk ihtimal PSU ile alakali yeni ise sistem PSU aldiginiz yer ile irtibata gecin
PSU Akım korumalı prize bağlı. Akım korumalı priz de direkt şebekeye bağlanıyor.
OCCT testini açınca kapanıyor demiştim. BIOS'da PBO ayarlarında negative curve seçeneğini 30'dan 15'e çektim. CPU stability testi yapınca 5100 MHz'de 20dk boyunca test ettim hiçbir sorun olmadı. Ek olarak PSU'yu da stability testine soktum. Onda da bir sorun çıkmadı bu sefer kapanmadı.
1.PNG

PSU Akım korumalı prize bağlı. Akım korumalı priz de direkt şebekeye bağlanıyor.
OCCT testini açınca kapanıyor demiştim. BIOS'da PBO ayarlarında negative curve seçeneğini 30'dan 15'e çektim. CPU stability testi yapınca 5100 MHz'de 20dk boyunca test ettim hiçbir sorun olmadı. Ek olarak PSU'yu da stability testine soktum. Onda da bir sorun çıkmadı bu sefer kapanmadı.
Eki Görüntüle 1955476

Akim korumadan cikartip direk prize bir baglayin test edin

Performansiniza etkisi yoksa bir şey diyemem yaptiginiz ayarin ama 1000W bir PSU o sisteme ayar kisma yaptirmadan yine kapamaması lazım
AMD de nasıl oluyor bilmiyorum butun CPU guc soketlerini baglanti sirasinda doldurdunuz değil mi?

Geri
Yukarı