RTX 4090 ekran kartında DLSS açılmalı mı?

Huck2434

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, DLSS her oyunda açılmalı mı? 4090 ekran kartında bu ayar açılmalı mı sizce?

Aldığın performansa bağlı, atıyorum 4K çözünürlükte 144Hz monitör kullanıp 100 FPS civarı alıyorsan ve daha yüksek akıcılık istiyorsan pekala açılabilir. Sonuçta DLSS, FSR gibi teknolojiler görüntüyü en az 4K'da bozuyor.

1080P'de örneğin DLSS Kalite altındaki seçenekler pek tatmin etmezken 4K'da DLSS Balanced bile oldukça iyi görünüyor.

Acilmali. Kalite modunda kullaninca goruntude iyilestirme dahi yapiyor.

Hocam ben aksine bazı kenar nesneleri pencere gibi ufak nesneler gibi keskinlik gerektiren objelerde kaliteyi bozduğunu gördüm bu sebebten dolayı DLSS kapatınca bu görüntü bozukluğu gitti ama 30 FPS kadar da düştü oyunda.

Tabii ki biliyorum çözünürlük bakımından oyuna yön veren kaliteyi bir nebze düşüren teknolojide RDR 2 oynarken şimdi DLSS kapalı TAA açık MSAA 4X her şey Ultra oynadığımda yer yer 85-120 FPS arası görüyorum DLSS actığımda bu rakam 144 FPS'ye sabitleniyor ama keskinlik bakımından bazı nesneler rahatsız ediyor bu sebebten dolayı böyle bir şey sordum tepki göstermek yerine acıklayıcı olursanız iyi olur.

RDR2 gibi bazı oyunların grafik motoru DLSS/FSR gibi teknolojilere pek uygun değil. Artık nasıl bir kaplama kullandılarsa uzaktaki nesneler ya bulanık oluyor ya da aşırı keskin kenarlı. Kısaca burada kabahati oyunun kendisine atmak ve konsol portu olduğunu da unutmamak lazım.

Hocam ben aksine bazı kenar nesneleri pencere gibi ufak nesneler gibi keskinlik gerektiren objelerde kaliteyi bozduğunu gördüm bu sebebten dolayı DLSS kapatınca bu görüntü bozukluğu gitti ama 30 FPS kadar da düştü oyunda.

Oyundaki DLSS destegiyle alakalidir Cyberpunk 2077 gibi dogal olarak NVIDIA teknolojisini destekleyen oyunlarda bunu yasamazsin.

RDR2 gibi bazı oyunların grafik motoru DLSS/FSR gibi teknolojilere pek uygun değil. Artık nasıl bir kaplama kullandılarsa uzaktaki nesneler ya bulanık oluyor ya da aşırı keskin kenarlı. Kısaca burada kabahati oyunun kendisine atmak ve konsol portu olduğunu da unutmamak lazım.

Ağzınıza sağlık hocam her oyunda bu olmuyor hemen ekran kartı teklojisine vermemek lazım teşekkür ederim.

İlginc bende aksine güncel dlss 3.5.10 daha iyi görünüyor.hatta cok cok iyi diyeyim.Oyunda bütün ayarlar full dlss kalite Sistem 4K cözünürlük rog strix 4080 Lg tv

İlginc bende aksine güncel DLSS 3.5.10 daha iyi görünüyor. Hatta cok cok iyi diyeyim. Oyunda bütün ayarlar Full DLSS kalite sistem 4K cözünürlük ROG STRIX 4080 LG TV.

Hocam bildiğim kadarıyla RDR2 DLSS 3.5 güncellemesi almıyor hatta DLSS 3 bile almıyor bir yanlışlık olmasın.

Yeni konular

Geri
Yukarı