RTX2060 OC ve i7 4790 Sistem Nasıldır?

enesingo

Hectopat
Merhabalar öncelikle. Arkadaşlar 2. el bir sistem almayı düşünüyorum makul bir fiyata. Tabii ki fiyatı size söylemeyeceğim :) Değerli yorumlarınızı benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Sistem şu şekilde:
  • Monitör: Curved Viewsonic VX2458-C MHD 144Hz 1Ms Curved Freesync&Gsync Gaming Monitör
  • Kasa: FRISBY FC-9235G 650W USB 3.0 MidT ATX GAMING KASA
  • Anakart: ASUS H81-PLUS Intel H81 Soket 1150 SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
  • Ekran Kartı: ASUS GeForce DUAL RTX2060 OC GDDR6 Ekran Karti
  • İşlemci: Intel Core i7 4790 RAM: 8x2 = 16GB SOGUTUCULU
  • RAM (8GB BallistiX+8GB Kingston HyperX CL9)
  • SSD: Adata SD650U 240 GB

Sizce nasıldır? Oyun performansı açısından eksileri artıları nelerdir, bir uyumsuzluk var mıdır? Ve tabii ki sıfır fiyatı ve ikinci el fiyatı nedir sizce? Sizlere danışmadan böyle bir yola koyulmak istemedim, vereceğiniz her yanıt için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum Technopat ailesi.

Merhabalar öncelikle. Arkadaşlar 2. el bir sistem almayı düşünüyorum makul bir fiyata. Tabii ki fiyatı size söylemeyeceğim :) Değerli yorumlarınızı benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Sistem şu şekilde:
  • Monitör: Curved Viewsonic VX2458-C MHD 144Hz 1Ms Curved Freesync&Gsync Gaming Monitör
  • Kasa: FRISBY FC-9235G 650W USB 3.0 MidT ATX GAMING KASA
  • Anakart: ASUS H81-PLUS Intel H81 Soket 1150 SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
  • Ekran Kartı: ASUS GeForce DUAL RTX2060 OC GDDR6 Ekran Karti
  • İşlemci: Intel Core i7 4790 RAM: 8x2 = 16GB SOGUTUCULU
  • RAM (8GB BallistiX+8GB Kingston HyperX CL9)
  • SSD: Adata SD650U 240 GB

Sizce nasıldır? Oyun performansı açısından eksileri artıları nelerdir, bir uyumsuzluk var mıdır? Ve tabii ki sıfır fiyatı ve ikinci el fiyatı nedir sizce? Sizlere danışmadan böyle bir yola koyulmak istemedim, vereceğiniz her yanıt için şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum Technopat ailesi.
Bence monitör olarak 2K tercih edilmeli. Besleyememe ihtimali var işlemcinin ekran kartını. Aynı zamanda fiyatı söylemezseniz hiç bir anlamı yok konu açmanızın. DDR3 sistem alacaksanız fiyatını edip etmediğini söylememiz gerek çünkü biraz ölü yatırım olduğu için yalnızca düşük bütçelerde tercih edilmeli.

Fiyatını söylemiyorsunuz ama belki daha iyi bir şey alınabilir o Bahsetmediğiniz fiyata.
Bence monitör olarak 2K tercih edilmeli. Besleyememe ihtimali var işlemcinin ekran kartını. Aynı zamanda fiyatı söylemezseniz hiçbir anlamı yok konu açmanızın. DDR3 sistem alacaksanız fiyatını edip etmediğini söylememiz gerek çünkü biraz ölü yatırım olduğu için yalnızca düşük bütçelerde tercih edilmeli.
Fiyat olarak şöyle söylemek istemedim açıklayayım, ben bu arkadaşa GTX 1050, I5 7300HQ lu laptopumu vereceğim üstüne 3000-3500 vereceğim(pazarlıgın son aşaması her şey olabilir) karşılığında o sistem + SteelSeries ARCtis 3 solar red model kulaklık + Apex 100 klavye + HyperX pulsefire FPS mouse alacagım kısaca şöyle benim makineyi 3000e saydık sistemi 6500e almış oluyorum + ekipmanlarda içinde. Ceza yediğim için geç yazdım kusura bakmayın.
Fiyat olarak şöyle söylemek istemedim açıklayayım, ben bu arkadaşa GTX 1050, I5 7300HQ lu laptopumu vereceğim üstüne 3000-3500 vereceğim(pazarlıgın son aşaması her şey olabilir) karşılığında o sistem + SteelSeries ARCtis 3 solar red model kulaklık + Apex 100 klavye + HyperX pulsefire FPS mouse alacagım kısaca şöyle benim makineyi 3000e saydık sistemi 6500e almış oluyorum + ekipmanlarda içinde. Ceza yediğim için geç yazdım kusura bakmayın
Yani ederini sizden duymak istedim kendi içimde bir plan yapabilmek için.
Şöylede bir durum var benim son sistemim olacak bu oyun hayatımdaki son demlerim olacak yaklaşık 1 sene bilemedin 2 sene beni memnun etse artık 60ın altını görmesem FPS lerde bana kafi olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şöylede bir durum var benim son sistemim olacak bu oyun hayatımdaki son demlerim olacak yaklaşık 1 sene bilemedin 2 sene beni memnun etse artık 60ın altını görmesem FPS lerde bana kafi olacak
Size 60 FPS'i verir lakin her oyunda olmayabilir çünkü işlemci ekran kartı için pek de yeterli gözükmüyor. Şahsen almam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam bu sistem+Samsung 24" Kavisli 72Hz monitör alıp ekipmanı ertelerdim. Hem sistem daha güçlü olacak, işlemci ve ekran kartı haricindeki parçalar sıfır olacak, ayrıca da yükseltmeye açık ve mini boyutlu olacak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı