RTX2060 sistem oyun oynarken masaüstüne atıyor

Mertcann19

Centipat
Daha fazla  
RAM
G.SKILL Ripsaw 8x8 3200MHz
Ekran kartı
Gigabyte RTX2060
Anakart
Gigabyte B450M S2hH
İşlemci
Ryzen 5 3500X
Öncelikle merhaba. Bu durumdan cok sıkıldım. Farming Simulator 22 giriyorum belirli sureden sonra aralikli masaustune atiyor. Valorant'ta da aynı, ETS 2'de de aynı durum var. Bu sorunun çözümü var mı, yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Bu durumdan cok sıkıldım. Farming Simulator 22 giriyorum belirli sureden sonra aralikli masaustune atiyor. Valorant'ta da aynı, ETS 2'de de aynı durum var. Bu sorunun çözümü var mı, yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Hocam bir virüs taraması yap. Kaspersky gibi programlarla bir tam tarama yapmalısın trojan olabilir.
Arkadaşlar çözdüm olayı. Bir trojan yüzünden oluyormuş, antivirüs programı kurup kaldırdım sorun ortadan kalktı. Eğer işinize yaradıysa ne mutlu bana.

Hocam ekran kartını güncelle daha sonra chipset driver kur BIOS güncelleyip Windows'u da güncelle seçenekler bunlar son çözüm ekran kartının BIOS sürümünü güncelle.

Ama trojan olma ihtimali de yüksek temizleme yap bilgisayara düzelir.

AdwCleaner ile tarayıcı virüslerini, Kaspersky ile de sistemde bulunan virüsleri taramanı tavsiye ederim. Onun dışında çok önemli bir şeyler yoksa format atıp direkt kurtulun isterseniz. Ayrıca yanlışlıkla Windows tuşuna basmıyorsunuzdur umarım.

AdwCleaner ile tarayıcı virüslerini, Kaspersky ile de sistemde bulunan virüsleri taramanı tavsiye ederim. Onun dışında çok önemli bir şeyler yoksa format atıp direkt kurtulun isterseniz. Ayrıca yanlışlıkla Windows tuşuna basmıyorsunuzdur umarım.

Vallah hocam bende öyle umuyorum 😄

2 kez üst üste format attım Windows'tan sıfırladım bilgisayarı bir de Kaspersky kurum tam tarama yaptım 1 saat bekleyim hala aynı virus olmadığını söylüyor uygulama.

Tabii ki de hayır olay olduğunda başlat menüsü açılmıyor o tuşa basmıyorum.

Hocam ekran kartını güncelle daha sonra chipset driver kur BIOS güncelleyip Windows'u da güncelle seçenekler bunlar son çözüm ekran kartının BIOS sürümünü güncelle.

Ama trojan olma ihtimali de yüksek temizleme yap bilgisayara düzelir.

Bir sorum olacak ekran kartım Gigabyte RTX 2060 VBIOS'u var mıdır acaba riskli midir?

Son düzenleme:
2 kez üst üste format attım Windows'tan sıfırladım bilgisayarı bir de Kaspersky kurum tam tarama yaptım 1 saat bekleyim hala aynı virus olmadığını söylüyor uygulama.

Tabii ki de hayır olay olduğunda başlat menüsü açılmıyor o tuşa basmıyorum.

Bir sorum olacak ekran kartım Gigabyte RTX 2060 VBIOS'u var mıdır acaba riskli midir?

Hocsm doğrusunu kurarsan sorun olmaz, ben kendimde oluşan sorunu BIOS ile çözdüm hepsi çözüldü. Her kartın BIOS'u var bir de.

ESET ile tam tarama yaptım 3 kez trojan vb virüs çıkmadı diyor Kaspersky ile de tarama yapacağım inşallah olmaz deneyip size geri dönerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı