RTX3000 serili laptoplar ne zaman çıkar?

Haziran gibi hemen hemen tüm markaların RTX30X'li laptopları Türkiye piyasasında olur.
Olur tabii... Fahiş fiyat, kronik sorunlu, hatalı olarak gelir tabii. Arkadaşlar o gelenler ilk sürüm olucak ve bol bol sorun içerebilir olacak. Daha öncede karşılaştık böyle sonuçlarla.

Hocam geçen sene masaüstü ekran kartları tanıtıldıktan 3 ay sonra mobil GPU'lar çıktı. Ancak dizüstü bilgisayarlara gelmesi 1 yılı buldu. Yani geçen sene gene Kasım - Aralık aylarında yeni GPU'lar tanıtıldı. Mobil GPU'lar Mart - Nisan gibi göründü. Eylül - Ekim aylarında ise somut bir şekilde marka çeşitliliği ile beraber, hataları giderilmiş halde çıktı.
Bilgi için teşekkürler. Bu sene sınava gireceğim ve yazın rtx30lu pc almak istiyordum. Ne yapacağım şu an bilemedim. İlerleyen zamanlarda bakayım artık.

Bilgi için teşekkürler. Bu sene sınava gireceğim ve yazın RTX30'lu PC almak istiyordum. Ne yapacağım şu an bilemedim. İlerleyen zamanlarda bakayım artık.

Hocam durum biraz değişti. Başka bir konudan yaptığım konuşmayı ve konuyu buraya alıntılıyorum. Bu alıntıladığım konuya da bakarsanız iyi olur. Özetle bütçeniz 18.000-19.000 TL ve bunu Eylül - Aralık aylarına kadar en az 20.000 TL, ideal 23.000-25.000 TL yapabilirseniz RTX 3000 serisini bekleyin derim. Ancak bütçeniz en fazla 15.000-17.000 TL arası ise o zaman RTX 2000 serisine bakacaksınız. Mesaj ve konu aşağıda.

Katılıyorum. Eğer bütçeniz 20.000 TL ise 3000 serisini beklemek çok mantıklı. Ama bütçe 15.000-17.000 TL ise 2000 serisi mantıklı. Çünkü 3000 serisi en az 20.000 TL'den başlayacak diye tahmin ediyorum.
Konu : ASUS ROG 2070 S Laptop alınır mı?
Bilgi için teşekkürler. Bu sene sınava gireceğim ve yazın rtx30lu pc almak istiyordum. Ne yapacağım şu an bilemedim. İlerleyen zamanlarda bakayım artık.
Hocam bir de eğer beklerseniz RTX 3000 serisi çok iyi olur. Çünkü mobil RTX 3070 serisi masaüstünde RTX 3060 Ti performansından biraz az performans veriyor. Yani tercih sizin.

Kaynak : RTX 3070 Mobil GPU, V-Ray Testinde Gün Yüzüne Çıktı - Technopat

Geri
Yukarı