RTX4050 laptopta düşük FPS hissi var

İşletim sistemi
Windows 11

NarsistPrens

Hectopat
RAM
24GB DDR4 4800Mhz ram Samsung 40CL
SSD veya HDD modeli
1TB Ssd
Ekran kartı
RTX4050
İşlemci
R7 7735HS
Her oyunda değil ama bazı oyunlarda FPS değeri yüksek olmasına rağmen aşırı derece düşük bir FPS hissi var. İlk olarak sizin aklınıza gelecek olan %1 ve 1000 de bir FPS değerleri de düşük olmadığı halde yaşanıyor. Ayrıca ekranım 144 Hz ve kontrol ettiğimde de 144 Hz'ye ayarlı. En çok karşılaştığım oyunlar Metro Exodus ve Horizon Zero Dawn. Örneğin Metro Exodus'ta ortalama FPS değerim 90-95 arası %1FPS iste 65 civarı. Çok nadiren de olsa 1000 de 1 FPS değerim anlık 1'lere 2'lere düşebiliyor öyle olmadığı zamanalarda ise 45-50 civarı idi sanırım. Horizon Zero dawnn da da benzer FPS'ler geçerli. Ama örneğin Dead by Daylight oynarken o kasma hissi hiç yaşanmıyor Dead by dayligtta da 1000'de 1 FPS değerim bazen düşebiliyor ama kasma hissi olmuyor. Bazen öyle derecede oluyor ki bu his bu yüzden Metro Exodus'u oynayamadım sinir olup. Belki MSI Afterburner'da sıkıntı vardır deyip. FPS değerlerine kendi NVIDIA uygulamasından baktım. Bazı oyunlarda geçerli olmasa ekran kartından olduğunu düşüneceğim ama olmuyor. Acaba Horizon Zero Dawn port oyun diye olabilir mi? Metro Exodus'u hiç bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı